Bez sekačky se na zahradě neobejdete. Kterou vybrat?

Andrea Berniová
4. 7. 2012 13:11
Sekejte trávník na zahradě pravidelně, bude připomínat hustý zelený koberec
Sekačka pomůže s udržováním vašeho trávníku
Sekačka pomůže s udržováním vašeho trávníku | Foto: Mountfield

O trávník je potřeba se dobře starat. Nezapomínejte ho hnojit a také pravidelně zavlažovat. Pokud odjíždíte na dovolenou a nikdo nemůže zahradu zalévat místo vás, pomůže vám automatické zavlažování. Zavlažovací hodiny zajistí, aby se voda spustila sama. Díky obdélníkovým nebo rotačním zavlažovačům se pak voda dostane do všech částí vaší zahrady. Velmi důležité ale je trávník pravidelně sekat.

Pokud totiž necháte trávu vyrůst příliš, začne řídnout. Sekačka je proto nepostradatelným pomocníkem při udržování dobře vypadajícího trávníku.

Sekačka, která pracuje za vás

Pokud odjíždíte na dovolenou na delší dobu, kromě automatického zavlažování jistě uvítáte i automatickou sekačku. Ta dokáže trávník posekat sama. Stačí jen nastavit den a hodinu, kdy se má spustit. Ale automatickou sekačku oceníte i tehdy, když nikam nejedete, jen vás sekání trávy nebaví nebo na něj nemáte čas. Možná jste ale zastáncem klasičtějších způsobů a sekačku raději řídíte sami.

V tom případě máte na výběr z několika typů. Pokud vybíráte novou sekačku, je důležité vzít v úvahu rozlohu zahrady a také to, jak často ji budete sekat.

Eelektrická, bezinová nebo mechanická?

Chcete elektrickou sekačku? Nebo vás nebaví tahat se s kabelem a raději byste tu na benzinový pohon? Na malý pozemek ale může stačit mechanická vřetenová sekačka. Pokud vám záleží na vzhledu a kvalitě trávníku, je právě vřetenová sekačka tou správnou volbou. Nenarušuje totiž tolik travní stébla.

Můžete mít i elektrickou vřetenovou sekačku. Pro sekání zahrady opravdu velkých rozměrů může být efektivnější pořízení traktůrku.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Britské kapely nejsou naočkované, na festival v Tasově nepřijedou

Hvězdou festivalu Beseda u bigbítu nakonec bude polská zpěvačka Brodka. Nahradí britské kapely Black Country, New Road a Snapped Ankles, stejně jako belgickou sestavu Flying Horseman. Britové se nestihli plně očkovat, což by pro ně znamenalo cestovní komplikace, nejspíš i karanténu. "U Flying Horseman zase nastala situace, kdy na jejich koncert mělo navazovat německé turné, které se z důvodu restrikcí postupně rušilo. Zůstal jen koncert v České republice, který se nakonec kapela rozhodla z finančních i časových důvodů zrušit," vysvětluje ředitel festivalu Pavel Uretšlégr.

Nově v programu přibyly české formace Dva a Bratři. Vyprodaná přehlídka v Tasově na Hodonínsku se koná tento pátek a sobotu. Hlavní část programu obstarají české a slovenské formace. "Naším hlavním cílem je mapovat aktuální dění na české a slovenské nezávislé hudební scéně, dovézt to nejzajímavější od zavedených umělců a zároveň včas rozpoznat nové talenty. Rádi bychom návštěvníkům zprostředkovali ucelený pohled na současnou hudbu," doplňuje Uretšlégr.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

U Kralup nad Vltavou vykolejil nákladní vlak, trať bude stát až do večera

U Kralup nad Vltavou vykolejil brzy ráno nákladní vlak. Mimo trať skončily tři vozy. Při nehodě se nikdo nezranil, řekl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Provoz na trati je zastavený. Omezení se dotkne desítek spojů, včetně mezinárodních, uvedly na svém webu České dráhy (ČD).

ČD momentálně předpokládají, že omezení provozu potrvá zhruba do 18:00, čas je ale pouze orientační. Termín bude průběžně aktualizován, uvedl dopravce. V úseku je náhradní autobusová doprava.

V úseku Praha-Holešovice - Kralupy nad Vltavou funguje náhradní autobusová doprava, ovšem v omezeném počtu autobusů. Cestující mohou také využít linku Pražské integrované dopravy číslo 370.

Zdroj: ČTK
Další zprávy