Beton, sklo a bambus patří do moderního bytu

td
23. 12. 2011 16:00
Udělejte ze svého bytu výjimečný prostor a nechte vyniknout nezvyklou krásu skla či betonu
V umělém světě města sníme o přírodě alespoň posezením v křesle výtvarné skupiny Protiklady.
V umělém světě města sníme o přírodě alespoň posezením v křesle výtvarné skupiny Protiklady. | Foto: Aktuálně.cz, Eva del Risco Koupová

Moderní bytová architektura je postavena na originálních nápadech a neobvyklých řešeních. Součástí aktuálních trendů je i experimentování s neobvyklými materiály a jejich začlenění do obytných prostor. V českých domácnostech se tak konečně začínají objevovat i jiné motivy než jen dřevotříska, lino a dřevo. Do popředí se dostává jak efektní sklo, tak i přírodní bambus či majestátní beton.

Sklo má v interiéru své pevné místo odnepaměti, lze ho však použít i jinak než ve vitrínách skříněk. Na výsluní se opět dostávají luxfery, které lákají zejména skvělou pevností, tepelnou izolací a skvělou světelnou propustností. Hodí se pro stavbu příček, sprchových koutů i kuchyňských linek. Prostor působivě rozdělí také stěna z matného bezpečnostního skla, lesklý povrch dominuje koupelnovým skleněným obkladům.

I když byl beton vždy spojován se socialismem, dnes se k němu bytoví architekti opět vrací. Díky pevnosti a univerzálnosti nachází své uplatnění při stavbě schodišť, polic, ale například i koupelen. Beton je totiž ideální jako doplňkový materiál, vedle něj výborně vynikne výraznější materiál jako dřevo či kov.

V ratanu a bambusu se skrývá kouzlo přírody a klidu. Na rozdíl od betonu a skla podporují hřejivou atmosféru bytu, ale hodí se i do moderních interiérů. Častým doplňkem ratanu bývají polštáře a podušky, jež evokují exotický vzhled nábytku, který potěší odolností a originálním zpracováním.

 

 

Právě se děje

před 21 minutami

Lyžařka Smutná skončila v dálkovém běhu v Itálii pátá

Lyžařka Kateřina Smutná doběhla pátá v závodu seriálu Ski Classics La Venosta na 34 kilometrů. Na vítěznou Norku Astrid Slindovou ztratila česká reprezentantka čtyři a půl minuty, za třetím místem zaostala o 19 sekund. Mužský závod v Itálii vyhrál Rus Jermil Vokujev, Jan Šrail obsadil 28. místo

Už v prvním stoupání nastoupila Slindová, která si na vrchařskou prémii na 11. kilometru přivezla náskok 20 sekund. V cíli měla k dobru více než tři minuty před Švédkou Brittou Norgrenovou. Boj o třetí místo ovládla další Norka Kari Gjeitnesová.

"Během závodu jsem se necítila úplně špatně, i když trať byla dost náročná. V posledních stovkách metrů mi ale totálně odešly nohy. Cítila jsem to už včera na tréninku, když jsem jela něco rychlejšího. Myslím, že v tom sehrála roli ta vysoká nadmořská výška," uvedla v tiskové zprávě eD system Bauer Teamu Smutná, která na začátku prosince doběhla v prologu v Livignu druhá.

Seriál Ski Classics bude pokračovat po Novém roce, 11. ledna se v Rakousku pojede Kaiser Maximilian Lauf.

Zdroj: ČTK
Další zprávy