Bazénový vysavač vyčistí dno i stěny bazénu

Andrea Berniová
6. 6. 2013 11:02
Díky vysavači můžete z bazénu snadno odstranit nečistoty, se kterými si filtrace neporadí
Vysavač zbaví bazén nečistot
Vysavač zbaví bazén nečistot | Foto: Isifa/Thinkstock

Napuštěním vody do bazénu péče o něj nekončí.  Samozřejmostí by měla být chemická údržba vody a také dostatečně výkonná filtrace - kartušová či písková. Se všemi nečistotami si ale neporadí. Listí či hmyz se jednoduše vyloví bazénovou síťkou. Ale co drobné nečistoty a zrnka písku na dně či na stěnách bazénu? Ty odstraní bazénový vysavač.

Ruční vysavač musíte ovládat sami

Vysavač určený k čištění bazénů se někdy napojuje na pískovou filtraci. Existují tři typy bazénových vysavačů: ruční, poloautomatický a automatický. Ruční vysavač je nejlevnější, ale čištění bazénu s ním je nejobtížnější. K pískové filtraci bývá připojen dostatečně dlouhou a širokou hadicí.

Rozšířená část vysavače určená ke sběru nečistot se pak ovládá pomocí teleskopické tyče. Je potřeba postupně vyčistit celé dno a stěny a snažit se nečistoty příliš nerozvířit.

Bazénový vysavač může být i poloautomatický či robotický

Poloautomatický bazénový vysavač se už pohybuje sám, a to poskokem. Také se připojuje k filtraci a díky její sací síle a pulzní membráně vysavače se může pohybovat tímto způsobem. Tento typ vysavače zvládne vyčistit dno i stěny bazénu.

Poloautomatický vysavač se ale může zaseknout o překážku, například o schůdky bazénu. V tom případě je potřeba ho ručně přemístit jinam. Některé vysavače ale obsahují antiblokační zařízení. Díky němu by se neměly tolik zachytávat o schůdky či hrany bazénu.

Automatické neboli robotické bazénové vysavače jsou nejdražší. Některé zvládnou vyčistit pouze dno, jiné i stěny bazénu. Mívají vlastní pohon, čerpadlo i filtr. Vysavač stačí jen vložit do bazénu. Po dokončení čištění se sám vypne.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 45 minutami

Zpravodaj Středočeského kraje už nebude vydávat Mafra. Vadil střet zájmů i cena, uvedla hejtmanka

Středočeský kraj vypověděl smlouvu na vydávání zpravodaje Středočech. List vydávala bývalá firma premiéra Andreje Babiše Mafra. Současná hejtmanka Petra Pecková (STAN) krok zdůvodňuje nejen Babišovým střetem zájmů, ale i cenou zakázky. Plánuje proto vypsat nové výběrové řízení. Informoval o tom Deník N.

"Tuto zakázku jsme rozhodně považovali za spornou a vnímali jsme ji jako střet zájmů," řekla Deníku N Pecková. "Jako vedení složené z členů STAN bychom nezadali takto významnou zakázku firmě šéfa naší strany,“ dodala v narážce na propojení své předchůdkyně Jaroslavy Pokorné Jermanové, která je místopředsedkyní hnutí ANO, a majitele Mafry. Firma měla od kraje inkasovat během dvou let téměř 17,7 milionu korun bez DPH, její původní nabízená cena přitom činila 10,6 milionu.

Zdroj: Domácí
před 1 hodinou

Lidstvo musí dospět a dělat víc pro ochranu klimatu, řekl Johnson v OSN. Svět se podle něj blíží k bodu zlomu

Britský premiér Boris Johnson v projevu na zasedání Valného shromáždění OSN v New Yorku vyzval lidstvo, aby dospělo a bojovalo proti klimatickým změnám. Podle Johnsona se svět blíží k bodu zlomu a státy musí konečné převzít odpovědnost za ničení planety.

"Máme úžasnou moc věci změnit, měnit věci k lepšímu a úžasnou schopnost zachránit se," uvedl Johnson v projevu ke světovým lídrům před nadcházející klimatickou konferencí v Glasgow, která začne 31. října.

Listopadová klimatická konference OSN (COP26) si klade za cíl vyvolat mnohem ambicióznější globální opatření na ochranu klimatu a peníze na jejich zaplacení. Podle klimatologů i dalších odborníků bude nejspíš poslední šancí, jak zmírnit předpokládané katastrofální dopady globálního oteplování.

"Musíme ukázat, že jsme schopni se učit a dospívat a nakonec převzít odpovědnost za destrukci, kterou způsobujeme, nejen na naší planetě, ale i sobě samým. Je načase, aby lidstvo dospělo," řekl Johnson. Lidstvo zároveň přirovnal k 16letému člověku. "Dostali jsme se do toho osudového věku, kdy zhruba umíme řídit a víme, jak odemknout skříňku s alkoholem a věnovat se všem druhům aktivit, které jsou nejen potenciálně trapné, ale také mohou pro nás i pro ostatní představovat konečnou," podotkl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy