Bazén, sportovní areál i obytné domy ve vlnách

Foto: DRNH / Grund
Věra Tůmová
17. 8. 2013 22:00

V Krkonoších se rýsuje nadčasová rezidenční výstavba Hrádeček, která kopíruje terénní vlnu. Apartmány i viladomy v obci Nové Buky budou stát ve vlnách částečně zapuštěné do země. Autorem návrhu je Antonín Novák ze studia DRNH, které už má na svém kontě řadu dalších ,,rozvlněných" budov. Prohlédněte si, jak se dá ,,vlnit" podle architektů z DRNH.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Italská policie provedla razie kvůli pádu janovského mostu

V rámci vyšetřování okolností tragického pádu mostu v Janově provedla nyní italská policie razie v sídle provozovatele dálniční sítě Autostrade per l'Italia (ASPI) a její dceřiné firmy SPEA, která dohlíží na bezpečnost staveb. Dnes o tom informovala agentura APA. Při neštěstí loni přišlo o život 43 lidí, dosavadní vyšetřování ukazuje na závažná bezpečnostní pochybení. Vlastníkovi obou společností, holdingu Atlantia, v důsledku hrozí, že přijde o koncesi na provoz dálnic.

Dálniční Morandiho most v Janově se loni v srpnu zřítil v délce 100 metrů. Tragédie vyvolala obavy o bezpečnost mostů v italské dálniční síti. Uvedené firmy čelí podezření, že falšovaly dokumenty o bezpečnostních kontrolách na mostech před neštěstím i po něm. Podle zjištění italského tisku byly už od roku 2014 obeznámeny s rizikem zřícení stavby. Tři zástupci firmy proto skončili ve vazbě, desítky dalších manažerů úřady vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy