Americká lednice je prostorná a umí i ledovou tříšť

Andrea Berniová
16. 5. 2012 11:02
Chcete novou lednici? Přemýšlejte o té americké
Foto: mall.cz

Klasické lednice a mrazáky už vás nudí? Chtěli byste do kuchyně něco trochu jiného? A co kdyby takový mrazák dovedl ještě vyrobit led nebo roztříštěný led? Zkuste tak zvanou americkou lednici. Určitě jste ji už viděli v amerických seriálech. Je dvoukřídlá, velká a dokáže vyrobit právě led či led nadrtí a pohodlně dopraví do vaší sklenice.

Led, voda i ledová tříšť

Americkým lednicím se také říká „side by side". Takové chladničky jsou považovány za to nejlepší, co v této oblasti můžete pořídit. Mají moderní design a naskládáte do nich hodně potravin. Můžete si také vybrat, zda se v obou křídlech bude skrývat lednice, nebo zda bude jedna strana sloužit jako mraznička.

Výrobník ledu, ledové tříště a zároveň zdroj vody mají jen některé americké lednice. Záleží na vašich preferencích a také finančních možnostech. Na jednom křídle se také může nacházet otvor s vyklápěcím otevíráním, díky kterému se dostanete jen k lahvím s nápoji, které jste vložili do police ve dveřích. Můžete tak vyndat lahev a nalít si nápoj bez zbytečného otevírání celé lednice, což vede k úspoře energie.

Bude se vám do kuchyně hodit?

Jako u veškerého zařízení domu i bytu, i zde je potřeba brát v potaz celkový styl místnosti, v tomto případě kuchyně. Pokud kuchyň laděnou spíš do starožitnějšího stylu, možná se v ní americká lednice s moderním designem nebude příliš vyjímat. Nemusí se sem hodit ale ani ta klasická, u ní zkuste využít výhod, které nabízejí vestavěné spotřebiče. Tím (nejen) lednici schováte, a nebude tak narušovat styl vaší kuchyně.

Důležité jsou i prostorové možnosti. Americká lednice bývá širší a také se otvírá na obě strany, takže vlevo i vpravo je potřeba dostatek místa pro pohodlné otevření obou jejích křídel - abyste se ke svým potravinám nemuseli dostávat úzkou škvírou.

-----------------------------------------------------------------------------------

Přemýšlejte při výběru nové lednice.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Zápasník Artur Omarov postoupil na olympijské hry

Zápasník řecko-římským stylem Artur Omarov se probojoval na olympijské hry. Na turnaji světové kvalifikace v Sofii porazil tři soupeře a coby finalista váhové kategorie do 97 kilogramů si jako jediný český reprezentant zajistil účast v Tokiu. Pod pěti kruhy bude soutěžit ve 32 letech poprvé.

"Jsem strašně šťastný. Konečně se mi to podařilo, po takový době," radoval se ve videopřenosu na facebooku Českého svazu zápasu po klíčovém vítězství nad Litevcem Viliusem Laurinaitisem. Na cestě do semifinále předtím porazil Damiana von Euwa ze Švýcarska a Němce Petera Öhlera. V neděli se utká o turnajové prvenství s Alexem Szökem z Maďarska.

Další zprávy