Americká lednice je prostorná a umí i ledovou tříšť

Andrea Berniová
16. 5. 2012 11:02
Chcete novou lednici? Přemýšlejte o té americké
Foto: mall.cz

Klasické lednice a mrazáky už vás nudí? Chtěli byste do kuchyně něco trochu jiného? A co kdyby takový mrazák dovedl ještě vyrobit led nebo roztříštěný led? Zkuste tak zvanou americkou lednici. Určitě jste ji už viděli v amerických seriálech. Je dvoukřídlá, velká a dokáže vyrobit právě led či led nadrtí a pohodlně dopraví do vaší sklenice.

Led, voda i ledová tříšť

Americkým lednicím se také říká „side by side". Takové chladničky jsou považovány za to nejlepší, co v této oblasti můžete pořídit. Mají moderní design a naskládáte do nich hodně potravin. Můžete si také vybrat, zda se v obou křídlech bude skrývat lednice, nebo zda bude jedna strana sloužit jako mraznička.

Výrobník ledu, ledové tříště a zároveň zdroj vody mají jen některé americké lednice. Záleží na vašich preferencích a také finančních možnostech. Na jednom křídle se také může nacházet otvor s vyklápěcím otevíráním, díky kterému se dostanete jen k lahvím s nápoji, které jste vložili do police ve dveřích. Můžete tak vyndat lahev a nalít si nápoj bez zbytečného otevírání celé lednice, což vede k úspoře energie.

Bude se vám do kuchyně hodit?

Jako u veškerého zařízení domu i bytu, i zde je potřeba brát v potaz celkový styl místnosti, v tomto případě kuchyně. Pokud kuchyň laděnou spíš do starožitnějšího stylu, možná se v ní americká lednice s moderním designem nebude příliš vyjímat. Nemusí se sem hodit ale ani ta klasická, u ní zkuste využít výhod, které nabízejí vestavěné spotřebiče. Tím (nejen) lednici schováte, a nebude tak narušovat styl vaší kuchyně.

Důležité jsou i prostorové možnosti. Americká lednice bývá širší a také se otvírá na obě strany, takže vlevo i vpravo je potřeba dostatek místa pro pohodlné otevření obou jejích křídel - abyste se ke svým potravinám nemuseli dostávat úzkou škvírou.

-----------------------------------------------------------------------------------

Přemýšlejte při výběru nové lednice.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Obcím loni přebytek hospodaření klesl, kraje vykázaly schodek

Obce loni hospodařily s přebytkem 19 miliard korun a hospodaření krajů vykázalo schodek pět miliard korun. Na internetu o tom informovalo ministerstvo financí. Předloni obce hospodařily s přebytkem 25,5 miliardy korun a kraje s přebytkem 5,8 miliardy korun. Celkově tak hospodaření územních rozpočtů včetně dobrovolných svazků obcí loni skončilo i přes dopady pandemie koronaviru s přebytkem 14 miliard korun, zatímco o rok dříve to bylo 31,7 miliardy korun.

Celkové příjmy územních rozpočtů loni vzrostly o 32,2 miliardy korun na 626,4 miliardy korun. Za růstem byly především transfery ze státního rozpočtu. Naopak daňové příjmy klesly o 18,6 miliardy korun na 301,6 miliardy korun.

Celkové výdaje územních rozpočtů loni stouply o 49,8 miliardy na 612,2 miliardy korun. Z toho běžné výdaje vzrostly o 38,1 miliardy na 476,6 miliardy korun. Kapitálové výdaje, tedy investice, stouply o 11,8 miliardy na 135,6 miliardy korun.

Zdroj: ČTK
před 18 minutami

Výbuch u testovacího centra v Nizozemsku. Podle policie šlo zřejmě o útok

Exploze neznámé výbušniny ve středu ráno poškodila centrum pro testování na koronavirus v nizozemském městečku Bovenkarspel. Policie podle agentury Reuters hovoří o úmyslné akci a snaží se zjistit, co přesně výbuch způsobilo. Nikdo při něm nebyl zraněn, hlášena jsou pouze rozbitá okna.

"Zatím přesně nevíme, co vybuchlo, nejdříve to musí vyšetřit pyrotechnici," řekl policejní mluvčí Menno Hartenberg. Exploze obcí Bovenkarspel, která leží asi 55 kilometrů severně od Amsterodamu, otřásla těsně před sedmou ráno, když bylo ještě testovací středisko zavřené. Všechny dopolední odběrové termíny pak byly zrušeny.

Policie prostor uzavřela a domnívá se, že odběrové místo se stalo terčem útoku. "Tvrdíme, že něco takového se nestane jen tak náhodou," uvedl Hartenberg. Výbušninu podle něj "někdo musel umístit".

Zdroj: ČTK
před 55 minutami

V únoru stoupl počet bankrotů firem i podnikatelů, ukázala studie

V únoru bylo v Česku vyhlášeno 64 bankrotů obchodních společností, o tři více než v lednu. Jejich počet byl tak nejvyšší od června minulého roku. Rovněž bylo vyhlášeno 530 bankrotů podnikatelů, o 24 více než v předchozím měsíci. Vyplývá to ze studie společnosti CRIF - Czech Credit Bureau.

Zároveň bylo podáno 73 návrhů na bankrot obchodních společností, o sedm více než v lednu, a 542 návrhů na bankrot podnikatelů. To bylo proti předchozímu měsíci o 95 více. V insolvenčním řízení bylo ke konci února 0,7 procenta celkového počtu registrovaných společností a 1,2 procenta registrovaných podnikatelů.

"Zajímavé je, že zatímco počet bankrotů obchodních společností byl letos v únoru o čtvrtinu vyšší než v únoru 2020, počet bankrotů fyzických osob podnikatelů byl naopak o čtvrtinu nižší. Bankroty podnikatelů totiž bývají nejčastěji formou oddlužení, tedy stejně jako osobní bankroty. Vývoj jejich počtu tak kopíruje vývoj u osobních bankrotů, jejichž počet během současné pandemie výrazně klesl," uvedla analytička CRIF Věra Kameníčková.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Denver jasně přehrál Milwaukee, Jokič má padesátý triple double

Basketbalisté Denveru v NBA až překvapivě snadno porazili třetí tým Východní konference Milwaukee 128:97. Hvězdou úterního duelu byl srbský pivot Nikola Jokič, který zaznamenal padesátý triple double v kariéře a devátý v sezoně. Proti Bucks předvedl 37 bodů, 11 asistencí a 10 doskoků a zastínil nejužitečnějšího hráče uplynulých dvou sezon Janise Adetokunba. Řecká hvězda zapsala 27 bodů a osm doskoků, jeho tým prohrál po pěti předchozích výhrách.

Výsledky NBA:

Boston - LA Clippers 117:112, LA Lakers - Phoenix 104:114, Miami - Atlanta 80:94, Milwaukee - Denver 97:128, San Antonio - New York 119:93, Washington - Memphis 111:125.

Utkání Toronto - Detroit bylo odloženo.

Další zprávy