Alarm není přežitek, ale snadná cesta k bezpečí

td
17. 1. 2012 1:28
Kvalitní bezpečnostní systém poskytne pocit bezpečí i ochranu vašeho majetku

Po dokončení stavby a zařizování nového rodinného domu či bytu se každý těší, až konečně přijde chvíle na odpočinek. Nevyplatí se ale poddat se euforii z konce zařizování, je totiž třeba ještě celý objekt bezpečně zajistit proti krádeži či poškození. Kvalitní alarm může zachránit mnohem více, než jen rozbité okno, investice do bezpečnostního systému se proto rozhodně vyplatí. Předejděte situaci, kdy byste alarm kupovali až jako reakci na násilné vloupání do nemovitosti.

Bezpečnostní alarmy už dávno nejsou jen výsadou luxusních rezidencí, kriminalita v České republice roste a drobné krádeže i vloupání jsou čím dál tím častější. Proto je nutné postarat se o ochranu novostaveb i starších rodinných domů a bytů. Moderní zařízení už nefungují na principu vyvolání poplachu, místo toho při narušení systému program odešle textovou zprávu majiteli na zadané telefonní číslo, stejnou zprávu často dostane i bezpečnostní agentura. Důležitý je také fakt, že pojišťovny při vzniklé škodě často zohledňují i přítomnost alarmu v domě.

Ať už hledáte moderní bezdrátový, nebo drátový alarm propojený kabely, při výběru zařízení se hodí sledovat několik parametrů. Výhodou je prodloužená záruka kolem tří let, méně kvalitní alarmy totiž bývají značně poruchové. Rozmyslete si, zda chcete zabezpečit pouze jedno z pater, nebo každou místnost v domě. Žádoucí je totiž umístění pohybového čidla do každého pokoje.

 

Právě se děje

před 39 minutami

Filipínský ostrov Mindanao postihlo silné zemětřesení, tsunami údajně nehrozí

Filipínský ostrov Mindanao v neděli postihlo zemětřesení o síle 6,8 stupně. Americká geologická služba USGS uvedla, že už několikáté otřesy za poslední tři měsíce zasáhly oblast jihozápadně od města Davao. Ničivá přívalová vlna v důsledku dnešních záchvěvů ale nehrozí, uvedlo americké Tichomořské středisko varování před cunami.

Místní úřady předpokládají škody, jejich rozsah ale dosud není znám. Nejsou zatím ani zprávy o případných obětech a zraněných. Ohnisko otřesů se podle USGS nacházelo v hloubce 28,2 kilometru, 61 kilometrů jihozápadně od Davaa. To je jedno z nejlidnatějších filipínských míst a rodiště prezidenta Rodriga Duterteho.

Stejnou oblast zasáhla tři zemětřesení v říjnu a jedno v listopadu. Při jednom z nich zahynulo nejméně pět lidí. Souostroví Filipíny leží v takzvaném ohnivém kruhu. Setkávají se tam tektonické desky, a zemětřesení jsou proto častá.

Zdroj: ČTK
Další zprávy