Brněnští studenti mají rekordní kampus

Brněnští studenti mají rekordní kampus
To ale neplatí o zbytku kampusu - dovnitř se dostanou jen zaměstnanci a studenti pomocí svých karet. Není tedy divu, že příležitost prohlédnout si rekordní univerzitní stavbu využilo při slavnostním otvírání tolik lidí.
Kromě proslovů, stříhání pásky a prohlídky prostor počítala univerzita i s kulturním programem.
Vstupní halu, z níž vedou vstupní dveře do největší prostory kampusu - rozlehlé auly - zdobí busta muže, jehož jméno nese celá univerzita - Tomáše Garrigua Masaryka.
Aula je největší prostorou v čerstvě dokončených budovách a v celém kampusu vůbec.
Foto: Veronika Skálová
Veronika Skálová Veronika Skálová
23. 9. 2010 19:03

Brno - Šest let stavebního úsilí a víc než pět miliard korun bylo zapotřebí, aby se mohl v Brně-Bohunicích otevřít největší univerzitní projekt ve střední Evropě. Jednotlivé části kampusu Masarykovy univerzity se otvíraly po etapách, celkem jej tvoří 28 budov a další by ještě měly vzniknout. Ty však budou sloužit jednak ubytování studentů a jednak výzkumným projektům, které budou s kampusem propojeny. Areál pojme pět tisíc studentů a tisícovku pracovníků tří fakult - Lékařské, Přírodovědecké a Fakulty sportovních studií.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Český řidič kamionu zemřel na německé dálnici, když narazil do kolony aut

Při nehodě na dálnici v německém Sasku-Anhaltsku zahynul český řidič kamionu, který zřejmě kvůli nepozornosti naboural do kolony stojících vozidel. Informoval o tom deník Leipziger Volkszeitung. Neštěstí se stalo v pondělí odpoledne na dálničním úseku mezi Halle a Lipskem poblíž města Merseburg. Čtyřiatřicetiletý řidič zůstal po nárazu do stojícího kamionu zaklíněný v kabině a na místě podlehl svým zraněním. Podle policie zatím není zřejmé, zda řidiče přemohla únava nebo nehodu způsobila chvilková nepozornost.

Zdroj: ČTK
Další zprávy