Boj pivovarů o fanoušky hokejového MS. Logo musí zmizet

Michal Šenk
11. 4. 2015 14:23
Pivovary si vymezily mantinely. Ve hře budou Staropramen, Heineken, Prazdroj i Ostravar.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: archiv Plzeňského Prazdroje

Praha - Nejblíž k hokejovým fanouškům by se měl díky sponzoringu mistrovství světa dostat Heineken se svou značkou Krušovice. Přímo v pražské O2 areně a vítkovické ČEZ Areně se ale během květnového mistrovství světa vytočí nejvíc piva jiné značky. Stovky tisíc piv, které si lidé koupí u stánků občerstvení zabudovaných v arénách, zajistí Staropramen. Smíchovský pivovar využije možnosti svého dlouhodobého kontraktu s provozovatelem jak pražské, tak ostravské haly.

Dlouho přitom nebylo jasné, jak to vlastně s pivem na hokeji bude. Navíc sponzorem české hokejové reprezentace je Plzeňský Prazdroj a i on si z tohoto titulu nárokuje být s vrcholným turnajem sezony spojován. „Dohodli jsme se, že zabudované stánky v O2 areně zásobíme i v době mistrovství naším pivem. Jen jej zřejmě budeme muset točit do neoznačených kelímků,“ říká mluvčí Pivovarů Staropramen Pavel Barvík. Podobné to bude i v Ostravě s další značkou skupiny Ostravarem.

Loga značky a její další viditelnost zmizí také ze samolepek na stáncích v arénách, z píp, z nichž pivo teče, i podtácků. Zejména u kelímků bude platit nulová tolerance. Toto opatření bude platit proto, aby diváci v hledišti, které bývá snímáno při přenosech zápasů, nebyli viděni se Staropramenem v ruce. Naopak v klubovém patře, kde své lóže bude mít Mezinárodní hokejová federace, budou v nabídce krušovice, v místech pronajatých Českým svazem ledního hokeje bude k mání zase plzeň. Tam totiž kamery tak často nezabloudí.

Výlučné postavení Staropramenu i přes smlouvy, které mají jeho konkurenti s hokejovými organizacemi, dává systém rozvodů piva přímo v hale. Patentovanou technologii, která je ve vysočanské aréně už od roku 2004, by bylo obtížné nahradit dodávkami sudového piva. V Ostravě taková překážka není, ale tamní Ostravar si i přesto svou stávající pozici obhájil.

Heineken a Prazdroj budou ve spojení s hokejem víc vidět jinde. „Před O2 arenou v Praze vznikne fanzóna, která nabídne naše tankové pivo,“ říká mluvčí Heinekenu Jiří Hauptmann. Dodává, že Krušovice pak po čas mistrovství pro své restaurace a obchody připraví speciální várku piva. Díky sponzoringu turnaje má pak pivovar k dispozici i balíky vstupenek, které hodlá rozdat ve spotřebitelských soutěžích.

Fanzónu s Krušovicemi chystá marketingová agentura Mezinárodní hokejové federace Infront. Další dvě fanzóny pak vzniknou i pod hlavičkou partnera české hokejové reprezentace, firmy BPA, v blízkosti obou hal. Tam bude k mání pivo z Plzně. I Prazdroj připravuje pro tuto příležitost speciální hokejovou „zlatou várku“.

Přímí sponzoři hokeje pak mohou užívat marketingová práva mistrovství i jednotlivých týmů a hráčů. Hodlají toho využít v reklamních spotech a dalších propagačních akcích. Takové spojení si Staropramen dovolit nemůže. Jinak by mu hrozila vysoká pokuta.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 hodinami

Dívkám v britském klubu někdo píchl do nohy injekci s narkotiky, policie zadržela dva mladíky

Britská policie zadržela dva muže ve věku 18 a 19 let v souvislosti s vyšetřováním případů žen, které oznámily, že jim v nočním klubu někdo bodnul do nohy injekci s narkotiky, informoval list The Times.

Podle policie v hrabství Nottinghamshire jsou oba muži podezřelí, že ženám podali preparát s cílem "zranit je, obtěžovat nebo jim ublížit". Policisté neuvedli, jakou látku muži údajně ke zdrogování žen použili.

Bezpečnostní síly momentálně vyšetřují 15 případů, ve kterých mladé ženy a muži uvedli, že jim někdo v klubu píchnul do nohy injekci, a nejméně 140 oznámení o drogách v pití. Britská ministryně vnitra Priti Patelová ve středu požádala policii, aby jí urychleně podala informace k těmto případům. Na sociálních sítích se totiž začala množit svědectví žen, kterým se údajně něco podobného stalo, a vznikla kampaň, která vyzývá, aby lidé jeden den v týdnu bojkotovali noční kluby.

"Tato dvě zadržení přicházejí po mé prosbě a po výzvě, aby se lidé přihlásili a nahlásili nám jakékoli incidenty," uvedla šéfka policie v Notthighamshire Kathryn Cranerová. "Pokračujeme v důkladném prošetřování všech oznámení, která nám byla předložena, a tato dvě zadržení ukazují, že pracujeme extrémně tvrdě a spolupracujeme s licencovanými podniky," dodala.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 7 hodinami

Nejvyšší soud USA texaský protipotratový zákon nezablokoval

Americký nejvyšší soud se bude 1. listopadu zabývat snahou vlády amerického prezidenta Joea Bidena a poskytovatelů potratů zrušit přísný texaský zákon, který zakazuje skoro všechna umělá ukončení těhotenství. Texaský protipotratový zákon nicméně zatím zůstane v platnosti, jelikož soudci odložili rozhodnutí o tom, zda jej na žádost vlády zablokovat. Informovala o tom dnes agentura Reuters.

Soudci nejvyššího soudu uvedli, že budou rozhodovat o tom, zda je federální vláda oprávněná kvůli texaskému zákonu podat žalobu. Odpověď na tuto otázku pomůže při rozhodování, zda by zákon měl být zablokován, zatímco spor pokračuje. Prozatím však zákon zůstává v platnosti. Ústní jednání je plánováno na 1. listopadu. Podle agentury AP soud v kauze jedná neobvykle rychle.

V druhém nejlidnatějším státě USA protipotratový zákon platí od začátku září a je označován za nejpřísnější platné opatření proti interrupcím v zemi. Zakazuje provádět potraty od chvíle, kdy lze zachytit srdeční aktivitu embrya, tedy přibližně od šestého týdne těhotenství, kdy mnoho žen ještě ani netuší, že jsou těhotné. Potrat v Texasu nemohou podstoupit ani ty ženy, které otěhotněly v důsledku incestu nebo znásilnění. Výjimka existuje pouze pro případy krizové zdravotní situace. Texaský zákon je přitom jedním z řady podobných republikány podporovaných omezení potratů, která byla v posledních letech schválena na úrovni států USA.

Zdroj: ČTK
Další zprávy