reklama
 
 

Experti objevili závažnou chybu bezpečnosti wi-fi. Potenciálně ohrožena je každá síť, potvrdili

Aktualizováno 16. 10. 2017 23:07
Závažná chyba Krack, týkající se šifrovacího protokolu WPA2, ohrožuje bezpečnost internetového připojení prostřednictvím bezdrátových sítí wi-fi. Bezpečnostní experti v pondělí uvedli, že hackeři mohou tuto závadu využít k získání informací, které byly dosud považovány za bezpečně zakódované jako čísel kreditních karet, hesel, chatovacích zpráv a podobně.

Lovaň - Odborníci z univerzity v belgické Lovani odhalili závažnou chybu ohrožující bezpečnost internetového připojení prostřednictvím bezdrátových sítí wi-fi. Informovaly o tom v pondělí agentury DPA a Reuters. Chyba pojmenovaná Krack se týká šifrovacího protokolu WPA2 využívaného k ochraně většiny připojení přes wi-fi.

Bezpečnostní expert univerzity v Lovani Mathy Vanhoef uvedl, že hackeři mohou tuto závadu využít k získání informací, které byly doposud považovány za bezpečně zakódované, či k šíření škodlivého softwaru.

Upozornil nicméně, že k využití této chyby se útočník musí nacházet v dosahu své oběti. "Může to být zneužito ke krádeži citlivých informací, jako jsou čísla kreditních karet, hesla, chatovací zprávy, e-maily, fotografie a tak dále," prohlásil Vanhoef.

"Pokud vaše zařízení podporuje wi-fi, s největší pravděpodobností se ho to týká," dodal.

Podle profesora Alana Woodwarda z univerzity v Surrey by odhalená chyba mohla představovat "vysoké riziko" pro všechny wi-fi sítě, a to podnikové i soukromé.

Experti z univerzity v Lovani upozorňují, že kybernetický útok využívající této chyby je "mimořádně ničivý" v případě zařízení, která jsou vybavena operačními systémy Android verze 6.0 a vyšší či Linux.

"Jsme si tohoto problému vědomi a v příštích týdnech provedeme nápravu u všech dotčených zařízení," uvedla společnost Google, jejíž systém Android využívá většina chytrých telefonů.

Softwarový gigant Microsoft oznámil, že již vydal softwarovou úpravu řešící chybu Krack u všech verzí operačního systému Windows, které podporuje.

autor: ČTK | 16. 10. 2017 18:31

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama