Barrandovská studia skončila ve ztrátě. Mohou za to církevní restituce, uvádí firma

ČTK ČTK
24. 10. 2017 13:35
Vytíženost ateliérů za loňský rok byla průměrně 83 procent. Tržby meziročně klesly o více než pětinu.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Praha - Společnost Barrandov Studio se loni propadla do ztráty 15 milionů korun. Před zdaněním a bez mimořádného vlivu zaúčtování vrácení majetku společnost vykázala zisk 43,6 milionu korun.

Tržby dosáhly 444 milionů korun, meziročně o 22 procent méně. Vytíženost ateliérů za loňský rok byla průměrně 83 procent. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti.

Ztráta je způsobena zaúčtováním možného závazku z budoucího vrácení církevního majetku ve výši 59 milionů korun, uvedla firma.

Loni využilo služeb společnosti přes 180 filmových, televizních a reklamních projektů. V barrandovských ateliérech se natáčely především historické televizní seriály Britannia, Genius a Knightfall.

V září, říjnu a listopadu bylo dosaženo rekordního 100 procentního vytížení ateliérů. "Díky filmovým pobídkám se nám nadále daří udržet zájem o služby studia u zahraničních filmových producentů," uvedl předseda představenstva Barrandov Studio Petr Tichý.

Barrandov se podle něj ale nemůže spoléhat na podporu státu. "Musíme v kontextu se současnou politickou situací být obezřetní a sami nebo s pomocí institucí jako je Státní fond kinematografie a Asociace producentů v audiovizi nadále usilovat o to, aby byl český filmový průmysl stále považován za světem pozitivně vnímanou značku a nedílnou součást ekonomického dění v Evropě," dodal.

Televizní tvorba se na tržbách podílela z 68 procent, dlouhodobé nájmy z 17 procent, reklamní projekty z pěti procent a filmy ze sedmi procent.

Vlastníkem Barrandov Studio je společnost Moravia Steel náležící podnikateli Tomáši Chrenkovi. Za 80 let existence ateliérů se v nich natočilo přes 2500 českých a zahraničních filmů.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Biden uvolnil zákaz vydávání víz a zelených karet, který vyhlásil Trump

Americký prezident Joe Biden nařídil uvolnit dočasný zákaz vydávání některých víz a zelených karet, které umožňují cizincům legální trvalý pobyt ve Spojených státech. Informovala o tom ve čtvrtek agentura Reuters. Vydávání víz loni zmrazil Bidenův předchůdce Donald Trump, který tvrdil, že tímto krokem chrání během krize způsobené pandemií covidu-19 pracovní místa pro Američany.

Podle Bidena uzavření dveří pro migranty přicházející legálně "neprospívá zájmům Spojených států". "Právě naopak, Spojeným státům to škodí, protože mimo jiné znemožňuje některým rodinným příslušníkům amerických občanů a lidí s legálním trvalým pobytem, aby se k nim připojili. Také to poškozuje ta americká odvětví, která využívají talenty z celého světa," zdůvodnil ve středu svůj krok prezident.

Zdroj: ČTK
Další zprávy