Známe nejlevnější nová pětidveřová auta velikosti VW Golf. Už zase je seženete za méně než 300 tisíc

Seat Toledo se dá pořídit s klimatizací, rádiem a turbomotorem od 291 900 korun.
Honda Civic se prodává od 359 900 korun, což znamená patnácté místo mezi nejlevnějšími hatchbacky a liftbacky na českém trhu. Za tuto cenu však je s chudou výbavou bez klimatizace a s nevýrazným základním motorem o objemu 1,4 l.
Nissan Pulsar za 358 900 korun je na tom lépe. Výbava Visia klimatizaci obsahuje a turbomotor 1.2 DIG-T je o něco svižnější.
Do žebříčku jsme zařadili i doprodávající se Škodu Octavia před modernizací, protože její nejnižší cena za verzi 1.2 TSI/63 kW Active začínala na 354 900 korun. Takhle levnou octavii už ale nejspíš nepořídíte ani mezi skladovkami, protože prodejci si nenechávali podobné chudobky. Modernizovaná "čtyřoká" octavia by se do našeho přehledu nevešla.
Mitsubishi letos zdražilo svůj Lancer Sportback minimálně na 353 750 korun. Základní verzi pohání benzinová šestnáctistovka a nechybí nezbytnosti jako klimatizace nebo rádio.
Foto: Radek Pecák
Ondřej Běhal
13. 2. 2017 6:26
Všechny nové pětidveřové hatchbacky a liftbacky nižší střední třídy, tedy auta velikosti VW Golf nebo škodovek Rapid a Octavia, loni zdražily tak, že žádný z nich už nebylo možné sehnat za méně než 300 tisíc korun. Letos se situace zlepšila a pod touto magickou hranici začíná trio z nich. Ve fotogalerii najdete patnáct aktuálně nejlevnějších aut této kategorie včetně tří různých modelů Škoda.

Všech 42 verzí nových pětidveřových liftbacků a hatchbacků nižší střední třídy s cenou nižší než 360 tisíc korun si prohlédněte zde.

 

Právě se děje

před 22 minutami

GIBS nezjistila, že by informace z kauzy soudce Sováka vynášeli policisté. Prověřování odložila

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) odložila prověřování úniků informací v kauze soudce pražského vrchního soudu Zdeňka Sováka. Nezjistila, že se některý z policistů dopustil trestného činu. GIBS se záležitostí zabývala od poloviny prosince. Únik informací do médií kritizovala i ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO). Vinila z něj žalobce, což ale odmítla pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová.

"Vyhodnocením všech získaných materiálů a informací nebylo zjištěno podezření ze spáchání trestného činu ze strany příslušníka bezpečnostního sboru. Celá věc tak byla uložena ad acta," řekla mluvčí inspekce Ivana Nguyenová.

Benešová v lednu uvedla, že by se GIBS měla kauzou zabývat. Zároveň žádala Bradáčovou o prověření úniků. V případu soudce Sováka obviněného z korupce a ovlivňování soudních řízení podle ní některá média měla přístup k interním informacím.

Benešová také uvedla, že vzhledem k rozsahu a detailnosti informací je pravděpodobnější, že informace unikly záměrně od orgánů činných v trestním řízení. Pražské vrchní státní zastupitelství, jehož státní zástupce Sovákovu kauzu dozoruje, se proti kritice ohradilo. Únik ze spisů ze strany policie pak odmítl i šéf Národní centrály proti organizovanému zločinu Jiří Mazánek. Mazánek i Bradáčová poukázali na to, že k únikům došlo až poté, co příslušné dokumenty obdržely strany trestního řízení - tedy mimo jiné stíhaní lidé a jejich obhájci.

Soudce Sovák čelí obvinění kvůli tomu, že podle vyšetřovatelů ovlivňoval odvolací řízení a nerozhodoval nezávisle, spravedlivě a nestranně. Počínal si tak údajně zejména kvůli slibům protiplnění od svého přítele, spoluobviněného podnikatele Milana Bíby. Soudce tvrdí, že úplatky nebral.

Zdroj: ČTK
před 42 minutami

Skepse z pořádání olympijských her roste. Téměř 60 procent Japonců by je zrušilo

Téměř 60 procent Japonců si přeje zrušení letních olympijských a paralympijských her, ukázal průzkum, který zveřejnila japonská tisková agentura Kjódó. Čtvrtina dotázaných obyvatel pořadatelské země si myslí, že by se hry měly konat navzdory zhoršující se epidemické situaci, ale bez účasti diváků. Dalších 12,6 procenta respondentů se domnívá, že by alespoň omezený počet diváků měl mít přístup na sportoviště.

Výsledky průzkumu odrážejí narůstající skepsi z pořádání her, které již byly kvůli pandemii o rok odložené. V současnosti se ale Japonsko potýká se čtvrtou vlnou epidemie covidu-19 a bojuje s nakažlivějšími mutacemi koronaviru, připomíná Kjódó. Pořadatelé již dříve rozhodli, že se hry uskuteční bez účasti diváků ze zahraničí.

Olympijské hry mají začít 23. července. V Tokiu a dalších osmi prefekturách je až do 31. května vyhlášen stav nouze.

Zdroj: ČTK
Další zprávy