Zmizí vraky z ulic Prahy? Díky čtenářům víme, kde stojí. Do redakce poslali přes 40 tipů

Zmizí vraky z ulic Prahy? Díky čtenářům víme, kde stojí. Do redakce poslali přes 40 tipů
Šrobárova 30, Praha 10, vrak bez registrační značky tu stojí podle čtenáře od roku 2015.
Nedvědovo náměstí 2, Praha 4, nemá RZ.
Podolská 156, Praha 4, vrak bez registrační značkky
Pod Vyšehradem 4, Praha 4, tento vůz má pět let propadlou STK.
Foto: Angel Kostka
Jan Markovič Jan Markovič
22. 7. 2017 7:53
Před týdnem jsme vyzvali čtenáře Aktuálně.cz, aby do redakce zasílali fotografie vraků, které hyzdí ulice Prahy. Celkem se sešlo přes čtyři desítky aut - od vozů s vypuštěnými koly po vyhořelá torza, která zabírají ulice a parkoviště. Redakce nyní díky těmto tipům sestavila seznam vraků v Praze. Ten předá Správě služeb hlavního města. Za pár měsíců pak zkontroluje, zda došlo k jejich odstranění, nebo dál nerušeně stojí na svém místě. Ve velké galerii si můžete prohlédnout nahlášená auta. Někdy jde o opravdu bizarní úlovky.
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Služba HBO Max zřejmě do Česka dorazí až příští rok

HBO možná zprovozní svou videotéku HBO Max v některých částech Evropy včetně Česka až příští rok. Firma se nyní soustřeďuje na Latinskou Ameriku, kde službu zpřístupnila 30. června. "Proto možná odložíme vstup na některé evropské trhy do začátku roku 2022," oznámil Pascal Desroches, finanční ředitel nadnárodní skupiny WarnerMedia, do které HBO náleží.

Podle webu Filmtoro.cz už česká pobočka potvrdila, že spuštění HBO Max pro zdejší zákazníky se odkládá na rok 2022. Dle dřívějšího plánu měla videotéka do Evropy dorazit ve druhé polovině letošního roku.

před 4 hodinami

Počet potvrzených obětí záplav v Německu dosáhl 180

Počet potvrzených obětí prudkých bouřek a záplav v Německu dosáhl 180, z toho 132 v západní spolkové zemi Porýní-Falc. Vyplývá to podle agentury AFP z bilance obětí po páteční aktualizaci německými úřady. Zhruba 150 lidí je nezvěstných nebo není možné je kontaktovat.

Předchozí bilance obětí záplav ze 14. a 15. července podle AFP činila 177. V nejhůře zasaženém regionu Porýní-Falc je nyní podle policie 132 potvrzených obětí na životě a 766 raněných. Dalších 149 je stále nezvěstných.

"Avšak neočekáváme, že konečný počet zemřelých se zvýší o tolik," řekl na tiskové konferenci zemský premiér Roger Lewentz s tím, že někteří lidé ze seznamu jsou na dovolené.

Zdroj: ČTK
Další zprávy