Foto: Zkoumali jsme nový Opel Astra ještě před premiérou

Foto: Zkoumali jsme nový Opel Astra ještě před premiérou
Uvnitř jsou změny více patrné. Všimli jsem si třeba nového systému ovládacích tlačítek na volantu.
Chválíme, že Opel zůstává věrný klasickému uspořádání přístrojových ukazatelů. Nezmizel ani analogový ukazatel teploty chladicí kapaliny.
Ovladače klimatizace s displeji uvnitř jsou pěkný detail. Podobné mají jen některá luxusní auta, například Audi.
Osmipalcový displej multimediálního systému (takto velký bude jen součástí nejvyšší výbavy) lze ovládat dotykem i prostřednictvím tlačítek. Navíc má velmi dobré rozlišení.
Foto: Radek Pecák
Radek Pecák Radek Pecák
Aktualizováno 7. 9. 2015 21:44
Tradiční rodinný hatchback německé automobilky brzy přijde na trh již v jedenáctém vydání.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

USA udělí dočasné povolení k pobytu uprchlým Venezuelanům

Nová administrativa amerického prezidenta Joea Bidena udělí dočasné povolení k pobytu Venezuelanům, kteří uprchli do Spojených států. Kvůli "mimořádným" podmínkám ve Venezuele není návrat do této latinskoamerické země v současnosti bezpečný, uvedl podle agentury DPA nejmenovaný vládní představitel. Nárok na přechodný pobyt v USA vznikne podle odhadů zhruba 320 tisícům osobám.

Lidé s "dočasným ochranným statusem", který bude platit zatím jen 18 měsíců, mohou ve Spojených státech získat pracovní povolení. Žadatelé budou muset prokázat, že přišli do USA do dnešního dne. Na později příchozí se nárok na poskytnutí ochrany vztahovat nebude.

Nejmenovaný činitel dále uvedl, že Bidenova administrativa hodlá prověřit sankce, které proti jihoamerické zemi bohaté na ropu uvalil bývalý prezident Donald Trump. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy