Záchranáři budou jezdit v BMW i3. Dostali jich šest a stejně jako policejní i8 si je půjčili zadarmo

Eva Srpová Eva Srpová
2. 11. 2017 16:46
Český oficiální importér značky BMW zapůjčil své vozy dalšímu státnímu subjektu. Po bezplatném poskytnutí jedenácti vozů i3 pražské městské policii a také supersportovního i8 policii v Jihomoravském kraji nyní na šest měsíců půjčuje šest i3 záchranářům po celé ČR.
Po Česku bude jezdit šest záchranářských BMW i3. Dvě v Praze, další v Brně, Hradci Králové, Ostravě a Zlíně.
Po Česku bude jezdit šest záchranářských BMW i3. Dvě v Praze, další v Brně, Hradci Králové, Ostravě a Zlíně. | Foto: BMW

České zastoupení značky BMW pokračuje v bezplatných zápůjčkách státnímu sektoru. Letos na jaře bylo poskytnuto jedenáct vozů i3 městské policii v Praze.

Poté BMW půjčilo policejnímu útvaru v Jihomoravském kraji supersportovní i8, které ale za tři týdny od výpůjčky havarovalo. Nehoda byla velmi závažná a vůz nebylo možné opravit. Importér se rozhodl policii poskytnout nový exemplář.

Nyní se importér rozhodl půjčit šest modelů i3 záchranářům. Vozy putují k šesti útvarům státních i soukromých záchranných a zdravotnických služeb. Dva vozy zůstanou v Praze, další putují do Brna, Ostravy, Zlína a Hradce Králové.

Útvary je mohou využít celých šest měsíců, ale musí ujet maximálně 9000 km. Ze šesti poskytnutých vozidel BMW i3 jsou dvě čistě elektrická a čtyři s prodlužovačem dojezdu, který zajišťuje spalovací motor.

Elektromobil ujede na jedno nabití 200 km, verze s kombinací elektromotoru a spalovacího motoru (REX) o 150 km více. Test modelu i3 jsme publikovali tady.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Španělský král pověřil premiéra Sáncheze sestavením další vlády

Úřadující španělský premiér a šéf socialistů Pedro Sánchez ve středu po jednání se španělským králem Felipem VI. oznámil, že od panovníka přijímá pověření k pokusu o sestavení nové vlády. Upozornil však, že celý proces pravděpodobně potrvá ještě týdny.

Sánchez uvedl, že od příštího týdne se pokusí získat na svou stranu další politické subjekty ve značně fragmentovaném parlamentu. "Žádná jiná alternativa není možná," zdůraznil socialistický politik. Hlasování o důvěře nové vládě v parlamentu však budou podle Sáncheze pravděpodobně předcházet ještě týdny jednání.

Socialisté (PSOE) zvítězili v listopadových předčasných volbách, ale nepodařilo se jim získat nadpoloviční většinu v parlamentu. Ze 350 poslanců jich mají pouze 120.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

V 88 letech zemřela filozofka Eva Formánková. Jako jedna z prvních podepsala Chartu 77

Ve věku 88 let zemřela filozofka a redaktorka Eva Formánková. V 60. letech stála u vzniku edice Váhy, která se věnovala nemarxistické filozofii. Jako jedna z prvních podepsala Chartu 77. Formánková zemřela v neděli v Praze, poslední rozloučení se uskuteční v pátek od 14:30 na olšanském hřbitově. ČTK o tom dnes informoval její syn Jaroslav Formánek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy