Za volantem Škody Felicia. Ceny aut v bazarech se odrazily od dna a pomalu stoupají

Za volantem Škody Felicia. Ceny aut v bazarech se odrazily od dna a pomalu stoupají
Felicia jako první nesla nové logo se zeleným šípem. Škodovky ho používaly až do roku 2012.
Z profilu se dědictví tvary Favoritu nezapřely, karoserie však byla vyztužena a ve dveřích se objevily bezpečnostní vzpěry.
S lampami protaženými do boku, antracitovými směrovkami a černým pruhem přes celou šířku vypadala Felicia moderně.
Naroubování oblých světel na poměrně hranatou karoserii působilo trochu nesourodě. Felicia hodně prokoukla faceliftem z roku 1998.
Foto: Martin Přibyl
Martin Frei Martin Frei
24. 12. 2018 14:26
Prohlédněte si galerii Škody Felicia.
 

Právě se děje

před 4 minutami

Živnostníci budou moci využít dobrovolně paušální daň, novelu podepsal prezident

Živnostníci a další osoby samostatně výdělečně činné budou moci od příštího roku platit dobrovolně takzvanou paušální daň. Zahrne odvod na sociální i zdravotní pojištění a daň z příjmů. Využít ji budou moci podnikatelé s ročními příjmy do jednoho milionu korun. Počítá s tím novela o daních z příjmů, kterou dnes podepsal prezident Miloš Zeman.

Pro příští rok by měla podle dosavadních informací činit paušální daň 5469 korun za měsíc. Živnostníkům má ušetřit papírování a podle ministerstva financí také odpadne důvod k většině kontrol.

Paušální daň bude složena z minimálního odvodu na zdravotní pojištění, navýšeného minimálního odvodu na sociální pojištění o 15 procent a daně 100 korun. Nejvýhodnější bude paušální daň podle odborníků pro živnostníky s výdajovým paušálem, kteří ale zároveň neuplatňují daňové slevy na děti a manželku.

Zdroj: ČTK
před 45 minutami

Řidiči za první tři dny koupili přes 9000 elektronických známek

Řidiči za první tři dny od spuštění prodeje koupili přes 9000 elektronických dálničních známek. Na twitteru to dnes uvedl ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO). Systém po prvním dnu, kdy měl výpadek až do odpoledních hodin, v současnosti funguje bez problémů. Elektronické viněty od příštího roku nahradí dosavadní papírové kupony.

Stát spustil systém pro prodej nových dálničních známek v úterý ráno. Krátce na to však systém přestal fungovat, znovu zprovozněn byl po 16:00. Důvodem byla technická chyba, kterou vývojáři podle Cendisu, jenž má systém na starosti, opravili. Společnost však varovala před možnými útoky zvenčí. Výpadek systému vyvolal vlnu kritiky politiků i odborníků.

Zdroj: ČTK
Další zprávy