Rudá svině od Mercedesu je v Praze. Fotky legend z AMG

Díky tomuto vozu začala být firma AMG známá. 300 SEL 6,8 AMG skončil druhý v absolutním pořadí v roce 1971 v závodě 24 hodin na okruhu Spa, což byl absolutní šok. Zakladatelé firmy dokázali z motoru získat výkon 428 koní. Vůz získal přezdívku Rudá svině.
Původní osmiválec byl převrtán z 6,3 litru na objem 6,8 litru. Uděloval autu maximální rychlost 265 km/hod.
300 SEL 6,3 AMG byla civilní verze závodního monstra. Na výběr byly tři výkonové stupně od 280, přes 300 až po 320 koní
AMG Mercedes 190 E 2,5-16 EVO - vůz, který opět proslavil Mercedes-Benz v motorsportu. Při vítězstvích v seriálu DTM tak už společně slavili pánové z AMG i ze Stuttgartu