Rudá svině od Mercedesu je v Praze. Fotky legend z AMG

Rudá svině od Mercedesu je v Praze. Fotky legend z AMG
Díky tomuto vozu začala být firma AMG známá. 300 SEL 6,8 AMG skončil druhý v absolutním pořadí v roce 1971 v závodě 24 hodin na okruhu Spa, což byl absolutní šok. Zakladatelé firmy dokázali z motoru získat výkon 428 koní. Vůz získal přezdívku Rudá svině.
Původní osmiválec byl převrtán z 6,3 litru na objem 6,8 litru. Uděloval autu maximální rychlost 265 km/hod.
300 SEL 6,3 AMG byla civilní verze závodního monstra. Na výběr byly tři výkonové stupně od 280, přes 300 až po 320 koní
AMG Mercedes 190 E 2,5-16 EVO - vůz, který opět proslavil Mercedes-Benz v motorsportu. Při vítězstvích v seriálu DTM tak už společně slavili pánové z AMG i ze Stuttgartu
Foto: Aktuálně.cz
Radek Pecák Radek Pecák
24. 10. 2012 19:00

Výstava vozů divize AMG Mercedes-Benz, která letos 45. výročí svého vzniku, je nyní k vidění v autosalonu této značky v Praze na Chodově. Je zde umístěn i legendární vůz 300 SEL 6,8 AMG přezdívaný pro svoji barvu Rudá svině.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Sprinterka Pírková skončila místo semifinále HME na ošetřovně

Sprinterka Marcela Pírková na halovém mistrovství Evropy v Toruni díky vyrovnanému osobnímu rekordu 7,34 sekundy postoupila do semifinále šedesátky, ale na jeho start se nepostaví. Bezprostředně za cílem rozběhu totiž spadla a zranila se. Místo přípravy na semifinále zamířila na ošetřovnu a na hotel.

Ve vyrovnaném pátém rozběhu skončila pětadvacetiletá Češka šestá, ale byl to nejrychlejší ze všech pěti běhů, takže vedle čtyř přímo postupujících z něj prošly další tři závodnice na čas.

Pírková se z toho ale ani nestihla radovat. Těsně za cílovou čárou spadla, jen těžko se zvedla a kulhala. "Marcela si s největší pravděpodobností natrhla zadní stehenní sval. Chladíme, stáhli jsme to. Jde na ultrazvukové vyšetření na hotel. Sotva chodí, na běh to určitě není," řekla České televizi šéflékařka české reprezentace Karolína Velebová.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

V Barmě pokračují demonstrace proti vojenské juntě

Desítky tisíc lidí vyšly v neděli do ulic barmských měst znovu protestovat proti vojenské juntě, která před víc než měsícem převzala moc v zemi. Demonstrace se podle agentury Reuters konají, přestože bezpečnostní síly v noci na dnešek provedly v největším barmském městě Rangúnu razie proti organizátorům protestů a opozičním aktivistům.

Podle záběrů zveřejněných na facebooku policie zasáhla slzným plynem a zábleskovými granáty proti účastníkům protestu ve městě Lašio v Šanském státě na severu země. V historickém městě Pugam, ležícím v centrální oblasti Barmy, se policie snažila střelbou rozehnat tamní demonstraci, není ale jasné, zda použila ostré náboje nebo gumové projektily.

Zatím nejsou zprávy, že by při nedělních demonstracích byli mrtví či zranění. Protesty v dalších městech jsou dosud podle informací Reuters poklidné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy