Výroba elektromobilů v EVC Group Hulín

Výroba elektromobilů v EVC Group Hulín
Také zvnějšku vypadá vůz prakticky shodně
Jenže se už roomster nejmenuje roomster, nýrž trošku nelibozvučně EVC R3 elektric
Boxy s bateriemi jsou viditelné zespodu
Místo hrdla nádrže tady najdeme zásuvku
Foto: Radek Pecák
Radek Pecák Radek Pecák
9. 9. 2011 18:24

Už téměř dva roky uplynuly od chvíle, kdy firma EVC z Hulína představila na pražském výstavišti v rámci výstavy Austoshow svůj elektromobil vyrobený přestavbou Škody Roomster. Firma existuje a vyrábí nadále.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Tunisko má nového prezidenta, stal se jím univerzitní profesor Kaís Saíd

Tuniská volební komise potvrdila, že nedělní prezidentské volby v zemi vyhrál univerzitní profesor bez politické příslušnosti Kaís Saíd. Získal 72,71 procenta hlasů. Saídův protivník, mediální magnát Nabíl Karúí nedlouho před oznámením výsledků druhého kola voleb uznal svou porážku. Volební účast byla 55 procent, citovala agentura Reuters z prohlášení volební komise.

Karúí, který byl donedávna ve vazbě, a ani Saíd dosud nikdy nezastávali politický úřad, v prvním kole voleb 15. září ale předstihli řadu kandidujících vlivných politiků.

Vítěz prezidentského souboje převezme severoafrickou zemi usilující o vítězství v boji s korupcí, nezaměstnaností a sporadickým extremistickým násilím. Tunisané se také snaží stabilizovat demokracii, kterou budují od povstání za arabského jara v roce 2011. Oba kandidáti se již před hlasováním shodli na tom, že budou rovněž usilovat o mír v sousední válkou rozvrácené Libyi.

Zdroj: ČTK
Další zprávy