Už ne Karosa, ale Iveco. Podívejte se, jak vzniká autobus

Už ne Karosa, ale Iveco. Podívejte se, jak vzniká autobus
Továrna ve Vysokém Mýtě, dříve známá jako Karosa. Vzhledem k poptávce je pravděpodobné, že se závod bude rozrůstat.
V roce 1993 byl státní podnik privatizován, v roce 1999 se Karosa stala součástí holdingu Irisbus založeného společnostmi Renault a Iveco. Od roku 2007 se firma jmenuje Iveco Czech Republic. (Na snímku zřejmě historicky nejslavnější produkt - Karosa B732 vyráběná v 80. a 90. letech.)
V současnosti je jedním ze dvou hlavních produktů firmy autobus Urbanway. Loga Karosa a Irisbus jsou již minulostí, používá se pouze značka Iveco.
Základem pro výrobu skeletu autobusů jsou ocelové profily.
Foto: Radek Pecák
Radek Pecák Radek Pecák
1. 6. 2014 14:41
Fotoreportáž: Brány závodu ve Vysokém Mýtě opouští denně až patnáct hotových autobusů.
 

Právě se děje

před 10 minutami

Ministři a zástupci bezpečnostních složek státu jednají na úřadu vlády o připravenosti na případné rozšíření nákazy koronavirem z Číny

Proberou dosavadní opatření i plán pro případné šíření onemocnění. Vicepremiér Karel Havlíček (za ANO) předloží rozbor připravenosti státních hmotných rezerv. "Pan premiér chce mít informace ze všech úhlů pohledu," řekl novinářům před začátkem jednání.

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) zopakoval, že na letišti v Ruzyni začali cíleně vyhledávat pasažéry, kteří vykazují symptomy podobné koronaviru. Cestujícím je určena také informační kampaň. A pro lety z Číny byly vyčleněny dva speciální vchody, které se budou pravidelně dezinfikovat. 

Zdroj: ČTK
před 35 minutami

Hospodářské noviny: Miliardář Šmejc koupil pražskou reprodukční kliniku

Investiční skupina Emma Capital miliardáře Jiřího Šmejce koupila pražskou reprodukční kliniku Europe IVF International, píší dnešní Hospodářské noviny (HN). Hodnotu transakce deník neuvedl, roční obrat zdravotnického zařízení je podle něj kolem 150 milionů korun. Česko patří spolu se Španělskem k hlavním centrům umělého oplodňování v Evropě, uvádějí HN. Jedním z důvodů jsou vstřícné zákony.

HN připomínají, že reprodukční medicíně v Česku dominuje zdravotnická skupina FutureLife, která spadá do svěřenských fondů premiéra Andreje Babiše (ANO). Kliniky skupiny FutureLife se kromě Česka a Slovenska nachází také ve Velké Británii, v Irsku, v Rumunsku, Finsku a Estonsku. Podle HN je FutureLife po španělské skupině IVI dvojkou na evropském trhu.

Podnikatel Jiří Šmejc je podle říjnového žebříčku časopisu Forbes s majetkem 20 miliard korun 10. nejbohatším Čechem. Šmejc je menšinovým vlastníkem a předsedou představenstva společnosti Home Credit, která poskytuje spotřebitelské půjčky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy