Vozy z divize Mercedes-Benz Guard

Vozy z divize Mercedes-Benz Guard
Na tomto snímku jsou zajímavé dvě věci. Jednak obří plát pancíře pod střechou a jednak to, že karosérie pullman má šestici dveří, i když prostřední pár dokážou otevřít pouze v servisu.
Vysoce legovaná ocel se ohýbá pomocí lisu a šikovných lidských rukou.
Manipulace s neprůstřelným vrstveným sklem je obtížná.
Prototypy procházejí důkladným testováním, například na hydropulzní testovací stolici, která vůz natřese více než sebehorší silnice světa.
Foto: Aktuálně.cz
Radek Pecák Radek Pecák
22. 6. 2012 12:00

Již více než osmdesát let připravuje automobilka Mercedes-Benz ve své divizi Guard automobily pro bezpečnou přepravu politiků, byznysmenů i soukromých osob. K dispozici jsou dva stupně ochrany - první proti účinkům střel vypálených z ručních zbraní a druhý s ochranou proti vojenským zbraním a výbušninám.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

V Barmě pokračují demonstrace proti vojenské juntě

Desítky tisíc lidí vyšly v neděli do ulic barmských měst znovu protestovat proti vojenské juntě, která před víc než měsícem převzala moc v zemi. Demonstrace se podle agentury Reuters konají, přestože bezpečnostní síly v noci na dnešek provedly v největším barmském městě Rangúnu razie proti organizátorům protestů a opozičním aktivistům.

Podle záběrů zveřejněných na facebooku policie zasáhla slzným plynem a zábleskovými granáty proti účastníkům protestu ve městě Lašio v Šanském státě na severu země. V historickém městě Pugam, ležícím v centrální oblasti Barmy, se policie snažila střelbou rozehnat tamní demonstraci, není ale jasné, zda použila ostré náboje nebo gumové projektily.

Zatím nejsou zprávy, že by při nedělních demonstracích byli mrtví či zranění. Protesty v dalších městech jsou dosud podle informací Reuters poklidné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy