Volkswageny se v USA mohou samy rozjet. Téměř sedm set tisíc jich musí do servisu

ČTK ČTK
23. 8. 2019 17:19
Německý výrobce aut Volkswagen svolá ve Spojených státech 679 000 vozů prodaných od roku 2011. Kvůli problémům s palubními elektrorozvody by se mohly samovolně rozjet. Žádná zranění ale v této souvislosti zatím hlášena nejsou, uvedl dnes mluvčí firmy.
Mezi postižené vozy patří i otevřená verze stylového modelu Beetle.
Mezi postižené vozy patří i otevřená verze stylového modelu Beetle. | Foto: Volkswagen

Na vině je podle VW usazování křemičitanu na mikrospínačích řadící páky, problém odstraní automobiloví prodejci. Podle agentury Reuters se svolávací akce týká různých modelů vozů Jetta, Beetle, Beetle Convertible, Golf, Golf Sportwagen a GTI vyrobených v letech 2011 a 2019.

Spojené státy jsou druhým největším automobilovým trhem světa, prvenství patří Číně. Součástí koncernu VW je i česká automobilka Škoda Auto, škodovky se ale v USA neprodávají.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Šampionem IndyCar je podruhé během tří let Američan Newgaarden

Americký pilot Josef Newgarden vyhrál zámořský formulový šampionát IndyCar. 28letému jezdci k tomu stačilo v neděli dojet osmý v závěrečném podniku sezony, který hostil okruh Laguna Seca. Do závodu, který vyhrál jeho krajan Colton Herta, vjížděl s náskokem 41 bodů na dalšího Američana Alexandera Rossiho. Toho ale v celkovém pořadí nakonec v souboji o druhé místo přeskočil Francouz Simon Pagenaud. Šampion z roku 2017 Newgarden vybojoval pro svůj tým Penske už 35. titul vítěze IndyCar.

Další zprávy