Volkswagen zakládá značku Moia, má v plánu s ní konkurovat Uberu

ČTK ČTK
5. 12. 2016 15:33
Automobilka Volkswagen založila novou divizi, která má pod značkou Moia konkurovat společnostem typu Uber a nabídnout moderní způsoby přepravy, jako je pronajímání aut, spolujízda nebo carsharing, tedy sdílení auta.
Volkswagen chce s novou divizí nabízet levný pronájem aut i taxislužbu – ilustrační foto.
Volkswagen chce s novou divizí nabízet levný pronájem aut i taxislužbu – ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Společnost pod značkou Moia, kterou založil Volkswagen, má konkurovat společnostem typu Uber a nabídnout moderní způsoby přepravy, jako je pronajímání aut, spolujízda nebo carsharing, tedy sdílení auta. Její služby budou ušité na míru individuálním potřebám zákazníka, dostupné přes webové aplikace a šetrné k životnímu prostředí. Napsala to dnes agentura DPA.

Volkswagen má s novu značkou velké plány. Očekává, že Moia do několika let docílí miliardového obratu v eurech a do roku 2025 se má začít významnou měrou podílet na celkovém obratu koncernu. Za tímto účelem firma odlákala konkurenčnímu Daimleru úspěšného manažera Roberta Henricha, který již vybudoval carsharingovou službu car2go. Od ledna 2017 se stane provozním ředitelem divize Moia.

Moia bude mít sídlo v Berlíně, zpočátku zaměstná 50 lidí, do konce roku 2017 pak zhruba 200. Nejprve bude využívat stávající elektrické modely mateřské firmy, v plánu je výroba jejích vlastních vozů. „Sázíme na komplexní dopravní řešení, která zefektivní osobní a veřejnou dopravu,“ uvedl šéf divize Ole Harms.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Italští poslanci vyslovili důvěru vládě premiéra Conteho. Kabinet v úterý požádá o důvěru také druhou komoru Senát, kde ale nemá zaručenou většinu

Zdroj: ČTK
Další zprávy