Volkswagen uvedl na český trh svůj nový vlajkový model Arteon. Není pro každého, říká o něm

Ondřej Běhal
22. 6. 2017 16:22
Volkswagen Arteon je taková luxusnější Škoda Superb. Stejně jako škodovácká vlajková loď má i ta od Volkswagenu praktických pět dveří místo dosavadních čtyř u nepřímého předchůdce Volkswagenu CC. Arteon láká na design, silné motory, alternativní pohon všech kol nebo řadu inovativních asistenčních systémů. Díky spolupráci s navigací umí s předstihem osvětlovat zatáčky. Pokud jeho řidič dostane infarkt nebo mrtvici, dokáže s ním sám bezpečně zastavit. Jeho tempomat umí rychlost nejen udržovat, ale také přizpůsobovat dopravním předpisům nebo reliéfu cesty. Zpomalí před prudkými zatáčky a kruhovými objezdy. Novinka se prodává od 1 007 900 korun. Více informací najdete uvnitř infografiky.

Porovnali jsme nejsilnější naftovou verzi Volkswagenu Arteon s podobně laděnými vozy prémiových značek - Audi A5 Sportback a BMW 3 GT - podívejte se zde

Interiér

Přístrojová deska Arteonu připomíná model Passat, působí ale luxusnějším dojmem. Sezení za volantem je příjemně vzdušné stejně jako na krajních zadních sedadlech, kde uchvátí především místo na nohy. Potvrdila to i naše měření. Proti CC nabízí Arteon o čtyři centimetry více místa v loktech na předních sedadlech i na nohy na místě spolujezdce a patří v těchto parametrech mezi nejprostornější manažerská auta.

 

Právě se děje

Další zprávy