Volkswagen představuje nový model Crafter 4Motion

Zbyněk Klíč
18. 11. 2011 4:05
Nový lehký užitkový vůz Volkswagenu má mít pohon na čtyři kola a motor o výkonu 120 kW
Volkswagen Crafter 4Motion
Volkswagen Crafter 4Motion | Foto: Volkswagen

Německá automobilka Volkswagen představila 8. listopadu u příležitosti tiskové konference Rally Dakar 2012 nový terénní lehký užitkový vůz Crafter 4Motion. Nový model VW má mít pohon na všechna čtyři kola a dodáván bude jako kombi, skříňová dodávka, podvozek či valník.

Automobil bude vybaven nejvýkonnějším motorem se 120 kW (163 k), který pohání už modely Amarok a Transporter. Dvoulitrový turbodiesel přeplňovaný dvěma turbodmychadly poskytuje při 1800 otáčkách za minutu maximální točivý moment 400 N.m.

Ceny vozu pro český trh dosud nebyly stanoveny. Model bude možné objednávat od počátku ledna 2012 a první vozy se v ČR objeví koncem prvního čtvrtletí 2012.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

V Novém Jižním Walesu se zřítil hasící letoun s třemi lidmi na palubě

Australské úřady pátrají po hasícím letounu, který se zřítil, když kropil lesní požár v Novém Jižním Walesu v oblasti Snowy Monaro. Na palubě stroje byli podle úřadů tři lidé, informovala agentura AP. Letoun hledají helikoptéry. Další podrobnosti k nehodě zatím úřady neoznámily.

Ve čtvrtek bylo zároveň kvůli zuřícím lesním požárům uzavřeno letiště v Canbeře. Plameny se v oblasti rozhořely ve středu ráno a silný vítr a teplo situaci zhoršily. Dopravní policie na Twitteru napsala, že požár postupuje rychle a v oblasti bylo uzavřeno několik silnic. Místním pak policie doporučila se regionu vyhnout. Úřady také vyzvaly obyvatele australského hlavního města, aby se schovali do bezpečí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy