Volkswagen představuje nový model Crafter 4Motion

Zbyněk Klíč
18. 11. 2011 4:05
Nový lehký užitkový vůz Volkswagenu má mít pohon na čtyři kola a motor o výkonu 120 kW
Volkswagen Crafter 4Motion
Volkswagen Crafter 4Motion | Foto: Volkswagen

Německá automobilka Volkswagen představila 8. listopadu u příležitosti tiskové konference Rally Dakar 2012 nový terénní lehký užitkový vůz Crafter 4Motion. Nový model VW má mít pohon na všechna čtyři kola a dodáván bude jako kombi, skříňová dodávka, podvozek či valník.

Automobil bude vybaven nejvýkonnějším motorem se 120 kW (163 k), který pohání už modely Amarok a Transporter. Dvoulitrový turbodiesel přeplňovaný dvěma turbodmychadly poskytuje při 1800 otáčkách za minutu maximální točivý moment 400 N.m.

Ceny vozu pro český trh dosud nebyly stanoveny. Model bude možné objednávat od počátku ledna 2012 a první vozy se v ČR objeví koncem prvního čtvrtletí 2012.

 

Právě se děje

před 42 minutami

Při prvním letošním lodním neštěstí u břehů Libye zemřelo 43 migrantů

Při lodním neštěstí u břehů Libye zemřelo 43 migrantů z Afriky, kteří se pokoušeli dostat do Evropy. Deset lidí bylo zachráněno. O úterním neštěstí ve společné zprávě informovali Mezinárodní organizace pro migraci (IOM) a Úřad vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR).

Letos se jedná o první nehodu ve Středozemním moři, při které přišli o život lidé, píší agentury. Loď se převrhla na rozbouřeném moři, když se jí rozbil motor. Deset přeživších dopravila na břeh pobřežní stráž z libyjského města Zuára.

Válkou poničená Libye je hlavní cestou pro africké migranty, kteří se chtějí dostat do Evropy. Agentury OSN vyzvaly k obnovení státem vedených pátracích a záchranných operací ve Středomoří a k zastavení odesílání migrantů zpět do "nebezpečných přístavů".

Zdroj: ČTK
Další zprávy