Nejbezpečnější auta roku 2018: Hyundai a Lexus září, Fiat by se měl stydět

Jan Matoušek Jan Matoušek
27. 12. 2018 6:03
Organizace Euro NCAP, testující bezpečnost nových vozidel, každoročně vyhlašuje ocenění Best in class. To získá auto, které je nejbezpečnější ve své třídě. Letos jej odborníci rozdali ve čtyřech automobilových kategoriích celkem třem modelům. Přinášíme jejich přehled, vedle nejbezpečnějších aut v galerii najdete ale i ta nejméně bezpečná.

Pro přehledné výsledky nárazových testů Euro NCAP klikněte zde.

Foto: Euro NCAP

Velká rodinná auta

Mezi velkými rodinnými auty uspěl Lexus ES. Nástupce řady GS podobně jako Mercedes třídy A prakticky nezaváhal. Odvezl si 91 procent za ochranu dospělých, 87 procent za ochranu dětí, 90 procent za ochranu chodců a 77 procent za bezpečnostní asistenty.

Konkurencí v segmentu byly omlazená Mazda 6 (95 % za ochranu dospělých, 91 % za ochranu dětí, 66 % za ochranu chodců a 73 % za asistenty), Peugeot 508 (96 % za ochranu dospělých, 86 % za ochranu dětí, 71 % za ochranu chodců a 79 % za asistenty) a Volvo S60/V60 (96 % za ochranu dospělých, 84 % za ochranu dětí, 74 % za ochranu chodců a 76 % za bezpečnostní asistenty).

 

Právě se děje

před 19 minutami

Volejbalisté Českých Budějovic odvrátili konec finále o extraligový titul

Volejbalisté Českých Budějovic odvrátili konec finále extraligy. Na palubovce Karlovarska už prohrávali ve třetím utkání 0:2 na sety a v tie-breaku čelili mečbolu, ale nakonec zvítězili po setech 26:28, 23:25, 25:23, 25:22 a 20:18. Stav série hrané na tři vítězné zápasy snížili na 1:2. Čtvrtý duel se uskuteční v pátek na jihu Čech od 20:20.

Českobudějovický trenér René Dvořák poprvé od začátku utkání ve finálové sérii nasadil zkušeného univerzála Filipa Rejlka, který se odvděčil skvělým výkonem a 33 body. "Prokázal svoje umění, ale tohle patří celému týmu," řekl kouč Dvořák v České televizi.

"Šance jsme měli, nevyužili je a Budějovice začaly být kompaktnější," konstatoval po první domácí extraligové porážce v sezoně trenér Karlovarska Jiří Novák a k výkonu svého týmu dodal: "Přišlo mi to na můj vkus moc profesorský a to nemůžeme. Musíme hrát s mladickou nerozvážností a radostí."

Zdroj: ČTK
Další zprávy