VIDEO: Nepanikař, Elone! Škoda popichuje Muska a Teslu, vystřelila Superb na Mars

Jan Matoušek Jan Matoušek
16. 2. 2018 16:27
Elon Musk začátkem února vypustil do vesmíru raketu Falcon Heavy. Její součástí zatím nebyla lidská posádka, ale například elektromobil Tesla Roadster – první sériové auto jedné z mnoha Muskových firem. Ten se od rakety oddělil a dostal se mezi Mars a Jupiter. Záběry vozu v kosmu, i s figurínou Starmana za volantem, rychle obletěly svět a některé konkurenční automobilky to nenechalo v klidu. S vlastním „pozdravem“ americkému vizionáři přispěchalo i francouzské zastoupení Škoda Auto. To se rozhodlo vyslat na Mars Superb Sportline s motorem 2.0 TSI, navíc s živou obdobou Starmana. Jaký vzkaz Muskovi Škoda poslala a kam se vlastně Superb dostal se podívejte v následujícím videu.
Francouzské zastoupení Škoda Auto popichuje Teslu a Elona Muska. | Video: YouTube
 

Právě se děje

před 9 minutami

Polská velvyslankyně v Praze šikanovala podřízené, zjistila komise

Stávající polská velvyslankyně v Praze Barbara Ćwiorová se dopustila šikany a diskriminace vůči svým podřízeným, uvedl zpravodajský server Onet.pl s odvoláním na zjištění zvláštní komise polského ministerstva zahraničí. Případ již 11 měsíců vyšetřuje také varšavská prokuratura, ale bezvýsledně: až dosud nebyla s to ani vznést obvinění, ani případ odložit, dodal server. Současně se pozastavil nad tím, že velvyslankyně stále vede zastupitelský úřad a před pár dny provázela šéfa diplomacie Jacka Czaputowicze při jednáních v Praze.

Ministerstvo zahraničí Onetu sdělilo, že interní vyšetřování skončilo potvrzením mobbingu a diskriminace, ale vzhledem k citlivosti informací a ochraně osobních údajů nelze poskytnout podrobnosti. Interní vyšetřování začalo loni 30. dubna.

Zdroj: ČTK
Další zprávy