Válka Mercedes vs. BMW pokračuje: Nové GLC Coupé je přímým konkurentem pro X4

Jan Markovič Jan Markovič
23. 3. 2016 10:57
Německá automobilka předvede v New Yorku další ze svých SUV. Model nazvaný GLC Coupé se stane přímým konkurentem BMW X4. Proti němu ze začátku nabídne paletu naftových a benzinových motorů, nebude chybět ani hybridní verze. Do prodeje se v Česku dostane až na podzim.
Z hlediska vzhledu se rozhodně žádné velké překvapení nekoná, protože na GLE Coupé designéři aplikovali totožný postup jako v případě většího GLE Coupé.
Z hlediska vzhledu se rozhodně žádné velké překvapení nekoná, protože na GLE Coupé designéři aplikovali totožný postup jako v případě většího GLE Coupé. | Foto: Mercedes-Benz

Americký trh je pro výrobce SUV důležitým místem. Proto zde Mercedes-Benz předvádí svůj nový model nazvaný GLC Coupé. Ten dostal oproti běžnému GLC karoserii se svažující se střechou a připomíná tak kupé. Nabídka se tedy zcelila a nyní proti sobě můžou stát Stuttgart a Mnichov v plné polní. GLC Coupé je totiž přímou konkurencí BMW X4, stejně jako větší sourozenec GLE Coupé soupeří s BMW X6.

Z hlediska vzhledu se rozhodně žádné velké překvapení nekoná, protože na něj designéři aplikovali totožný postup jako v případě většího GLE Coupé. Auto má sníženou záď, nápadná brzdová světla či ostřejší sklon čelního skla. Palubní deska je samozřejmě prakticky totožná jako v modelu GLC.

Mercedes má ve zvyku u svých aut nabízet širokou paletu motorů, GLC Coupé nebude výjimka. Postupně se pod kapotou objeví čtyři naftové a čtyři benzinové motory, které už jsou známé z jiných modelů. Chystá se také nejrychlejší varianta 43 AMG se šestiválcovým benzinovým motorem. GLC Coupé bude jezdit také jako plug-in hybrid.

Mercedes-Benz GLC Coupé by se měl objevit na českém trhu na podzim letošního roku.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Zdražení energií dopadlo na lidi na přístrojích, rada pro ně žádá příspěvek

Prudký růst cen energií výrazně dopadl na lidi se zdravotními obtížemi a handicapem, kteří se neobejdou bez podpory přístrojů s vyšší spotřebou elektřiny. Výdaje se jim tak zvedly víc než ostatním. Týká se to více než 10 tisíc lidí. Řekl to předseda Národní rady osob se zdravotním postižením (NRZP) Václav Krása. Například dýchací přístroj podle údajů rady denně používá na 6000 osob. Další handicapovaní používají různé ventilátory či jiné aparáty s vyšší spotřebou.

"Dýchací přístroje mají příkon kolem 300 wattů. Člověk je používá denně třeba deset hodin. Za den jsou to tři kilowatty. To lidé platí navíc, bez toho ale nemohou být. Domníváme se, že mají tak enormní náklady na energie, že je potřeba jejich problém řešit," uvedl Krása. Podotkl, že řada handicapovaných žije z invalidního důchodu. "Jsou to většinou lidé, kteří mohou pracovat jen minimálně. Situace je pro ně tak velmi složitá," dodal šéf rady. O problému a jeho možném řešení chce jednat s ministrem práce Marianem Jurečkou (KDU-ČSL).

Zdroj: ČTK
Další zprávy