V žebříčku nejcennějších značek světa si automobilky většinou pohoršily. Škoda mezi nimi ani není

Eva Srpová Eva Srpová
3. 2. 2017 19:02
V žebříčku pěti set nejhodnotnějších značek světa, který sestavila londýnská firma Brand Finance, si oproti loňsku většina automobilek spíše pohoršila. Nejlepšího umístění z automobilových výrobců dosáhla Toyota, Volkswagen si navzdory Dieselgate polepšil, Škoda se do seznamu 500 značek ani nedostala stejně jako žádná jiná značka z Česka.

Pokud si chcete prostudovat, které značky bez ohledu na obor jsou nejhodnotnější, klikněte tady

Foto: Toyota

12. Toyota

Toyota si oproti roku 2016 o jednu příčku pohoršila, přesto ji žádný jiný automobilový výrobce nedostihl. Skončila na dvanáctém místě a firma Brand Finance ocenila její hodnotu na 46,255 miliardy dolarů.

 

Právě se děje

před 41 minutami

Kubová postoupila na plaveckém ME do semifinále znakařské padesátky

Simona Kubová postoupila na mistrovství Evropy v Budapešti do večerního semifinále znakařské padesátky. Devětadvacetiletá olympionička obsadila v dopoledních rozplavbách časem 28,30 sekundy dvanácté místo.

Těsně za postupem do semifinále zůstali na motýlkářské dvoustovce Ondřej Gemov a Adam Hlobeň. Gemov obsadil časem 1:58,19 devatenácté místo a je prvním náhradníkem, Hlobeň skončil na 21. místě (1:58,57).

Třetí český motýlkář Sebastian Luňák byl na dvoustovce devětadvacátý. Jan Micka obsadil v rozplavbě na 1500 metrů volný způsob výkonem 15:28,10 minuty 14. místo a na finálovou osmičku nestačil. Kristýna Horská skončila na prsařské stovce čtyřicátá.

Další zprávy