V Ústí dražili odstavené autovraky z ulic. Škodu 120 prodali za 35 a půl tisíce korun

ČTK ČTK
22. 11. 2021 14:09
První aukce autovraků v Ústí nad Labem se účastnilo 46 dražitelů, prodalo se všech 16 vozů. Nejvíc zaplatil bývalý automobilový závodník za Škodu 120, a to 35 500 korun. V součtu lidé auta vydražili za 123 100 korun, řekla Monika Straková z odboru dopravy a majetku na ústeckém magistrátu.
Foto: ČTK

Dražba začala krátce po 9:00, každé auto se mělo dražit tři minuty. Kvůli vyššímu zájmu o některá auta však aukce trvala nakonec o něco déle. Všechny vozy se začínaly dražit na částce 300 korun, lidé mohli přihazovat nejméně 50 korun. Za vraky pak museli zaplatit na místě v hotovosti.

"Dražba byla, řekl bych, velmi úspěšná, přišlo hodně dražitelů. Až nad očekávání se vydražilo poměrně za dost peněz," řekl Miroslav Kupka z Exekutorského úřadu Praha 5. Podle něj nikdo z úřadu nečekal tak vysoký zájem.

"S výsledkem jsme moc spokojení, protože pro nás bylo prioritou dostat auta pryč z ulic, což se nám povedlo. A teď už to bylo jen o tom, kam půjdou dál," uvedla Straková. S dražbami podle ní město bude pokračovat, další aukce by se mohla uskutečnit na jaře, kdy podle ní půjde do aukce víc aut než dnes.

Velký zájem lidí očekával vedoucí odboru a majetku na ústeckém magistrátu Dalibor Dařílek. Že se prodají všechna vozidla odtažená z ústeckých ulic, ale netipoval. "Od začátku máme nějakých 350 podnětů a podle mě máme z ulic pryč víc než dvě třetiny aut. Zbytek si odstranili lidé a nějaké příběhy ještě běží z hlediska časového," řekl novinářům Dařílek.

Peníze utržené z prodeje pokryjí odtah a náklady za stání na odstavném parkovišti. Zbytek peněz náleží původnímu majiteli vozidla. "Po dvou letech, pokud si je nevyzvedne, tak ho vyzveme ještě jednou, a pokud do tří let si je nevyzvedne, tak tehdy přebytek patří městu," doplnil vedoucí. Odstranění vozidla z ulice vyjde město zhruba na 10 000 korun.

Největší zájem měli dražitelé o Škodu 120, kterou její nový majitel chce opravit. "Čekal jsem, že se to prodá za daleko víc. Byli jsem ochotni jít o něco výš, očekávání bylo něco okolo 100 000 (korun)," uvedl majitel, který si nepřál uvádět své jméno. Zájem o ni měl i Antonín Čermák z Prahy, který si ji chtěl pořídit z nostalgie. Za auto chtěl zaplatit maximálně 35 000 korun, řekl. Na dražbu dorazili podle zjištění ČTK i lidé z Mělníka či Kutné Hory.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 36 minutami

Letošní podzim se v Klementinu zařadil mezi desetinu nejteplejších od roku 1775. Průměrná teplota od září do listopadu byla 11,6 stupně Celsia.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

V Indii vypukly potyčky mezi vojáky a místními horníky, zemřelo 13 lidí

Vesničané na severovýchodě Indie zapálili několik vojenských vozidel poté, co tam vojáci nedopatřením zabili šest horníků, jež považovali za vzbouřence. Při následných potyčkách pak příslušníci ozbrojených sil usmrtili dalších sedm místních, napsala agentura AP s odkazem na vyjádření místních činitelů. Při střetech rovněž zemřel jeden voják. Incidenty vyšetřují místní úřady.

Podle důstojníka armády spustili vojáci palbu na vozidlo poblíž hranic s Barmou, když dostali zprávy o očekávaném pohybu vzbouřenců v oblasti. Podle jednoho z místních představitelů však byli v autě indičtí horníci.

Rozlícení vesničané následně zapálili dvě vojenská auta, vojáci na ně začali střílet a zabili dalších sedm lidí. Při potyčkách rovněž zemřel jeden voják.

Indický ministr vnitra Amit Šáh uvedl, že jej tento "nešťastný incident" velmi mrzí, a prohlásil, že záležitost vyšetří vláda státu Ásám, kde k němu došlo.

Indické vládní jednotky se na severovýchodě země potýkají s řadou povstaleckých skupin, které po útocích na indické vojáky často hledají úkryt právě v sousední Barmě.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Výbuch sopky Semeru v Indonésii připravil o život nejméně 13 lidí

Po výbuchu sopky Semeru na indonéském ostrově Jáva zemřelo nejméně 13 lidí a 98 jich utrpělo zranění, informoval podle světových agentur místní úřad pro zvládání přírodních katastrof BNPB. Původně hovořil o jedné oběti a nejméně čtyř desítkách raněných. Deset lidí, kteří byli po erupci uvězněni v okolí místních dolů, se záchranářům podařilo přesunout do bezpečí.

Semeru je nejvyšší horou na Jávě, měří přes 3600 metrů nad mořem. V sobotu začala sopka chrlit lávu a popel, sopečná mračna zahalila blízké vesnice a lidé začali z oblasti prchat, píše agentura Reuters. Erupce podle úřadů zničila řadu budov a poničila rovněž důležitý most spojující okres Lumajang a město Malang.

Mezi raněnými jsou podle BNPB dvě těhotné ženy. Z obětí se zatím podařilo identifikovat pouze dvě, uvedl úřad.

Sopka Semeru naposledy vybuchla v lednu, erupce se tehdy obešla bez obětí na životech. V Indonésii, kde žije přes 270 milionů obyvatel, je téměř 130 aktivních sopek. Tato oblast je součástí takzvaného ohnivého kruhu, což je pás kolem zlomových linií v Tichém oceánu s častým výskytem zemětřesení a sopečných erupcí.

Evropské středomořské seizmologické centrum (EMSC) informovalo, že oblast severně od ostrova Halmahera zasáhlo zemětřesení o síle šesti stupňů. Zatím nejsou zprávy o obětech či větších škodách. Halmahera leží asi 2000 kilometrů severovýchodně od Semeru.

Zdroj: ČTK
Další zprávy