reklama
 
 

V Trutnově mají dvě muzea značky Škoda. Nový prostor je věnovaný dokonale renovovaným youngtimerům

11. 9. 2017
Šestičlenná parta trutnovských nadšenců, která si říká Reincars, pečlivě renovuje automobily značky Škoda. Precizně opravená auta až doposud parkovala v prostorách bývalé mlékárny, ale prostor jim začal být už malý. V září letošního roku se proto otevírá nový prostor v železničním depu, kde jsou k vidění mladší modely domácí značky, tedy tzv. youngtimery.

Druhý zářijový víkend letošního roku se v Trutnově otevřel další prostor věnovaný domácí automobilové značce.

Šestičlenná parta nadšenců, kterou spojuje láska ke Škodovkám, až doposud garážovala a veřejnosti na požádání ukazovala své vozy v prostorách bývalé mlékárny. "Už jsme se sem ale nevešli, a tak jsme sbírku rozdělili na dvě části," říká Radek Meduna, jeden ze členů Reincars.

V původních prostorech jsou k vidění auta od roku 1935 až do roku 1969 a československé motocykly, v trutnovském železničním depu pak stojí vozy vyrobené po roce 1969, nejmladším přírůstkem je Škoda Felicia 1.6 Fun z roku 1997.

Aktuálně.cz se zúčastnilo slavnostního otevření nového muzea youngtimerů a navštívilo také původní prostory. Podívejte se do galerie.

Škoda je stále lídrem českého automobilového trhu, opanuje přední příčky v prodejnosti. Na žebříček nejprodávanějších aut v Česku se podívejte sem.

autor: Eva Srpová | 11. 9. 2017

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama