V parku Ferrari již jezdí horská dráha. Vozí figuríny

Radek Pecák Radek Pecák
27. 4. 2010 12:08
Park bude hotov na podzim
Horská dráha v zábavním parku Ferrari již prochází zkouškami
Horská dráha v zábavním parku Ferrari již prochází zkouškami | Foto: Reuters

Zatím pouze figuríny vozí v rámci testů horská dráha v zábavním tématickém parku Ferrari, který se buduje na ostrově Yas Island v sousedství zdejšího autodromu.

Park by se měl otevírat na podzim a v současné době již probíhají dokončovací práce. Po dokončení zde bude 24 různých atrakcí. Například zmiňovaná horská dráha bude dvojitá a lidé si budou moci porovnávat dosažené časy.

Zájemci si vyzkouší práci mechanika ve skutečných boxech stáje Formule 1. Například, za jak dlouho zvládnou vyměnit kolo. To, jaké přetížení zažívají jezdci při závodění v monopostu, si pak vyzkouší během volného pádu ze sedmdesátimetrové věže.

Pocity závodních jezdců si budou moci děti i dospělí vyzkoušet na počítačových simulátorech, ale skuteční milovníci rychlé jízdy budou moci absolvovat i závodnickou školu na okruhu.

Relaxovat bude možné například v síni slávy Ferrari nebo na výstavě úspěšných monopostů, případně v některé z mnoha restaurací u pravé italské kávy.  

 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 minutou

Hasiči ve Zbůchu na Plzeňsku zasahují u úniku plynu, evakuovali 30 lidí

Hasiči v Plzeňské ulici ve Zbůchu na Plzeňsku zasahují u rozsáhlého úniku plynu z vyrovnávací nádrže. Podle řídícího důstojníka krajských hasičů plyn začal unikat asi před dvěma hodinami kvůli porušení opravované přípojky. Hasiči a policie podle něj z nejbližšího okolí úniku evakuovali asi 30 lidí. Doprava se odklání na obec Tlučná.

"Ulice na silnici I/26 i okolí ve vzdálenosti zhruba 150 m od místa nádrže je uzavřená," informovala policie na twitteru.

"My na místě situaci monitorujeme. A samozřejmě tady máme protipožární ochranu. Plyn neustále uniká a je tu i zástupce firmy, která to zde montovala," upřesnil řídící hasičů.

Další zprávy