Diskuse ke galerii: Foto: V Paříži začnou příští rok jezdit taxíky bez řidiče. Budou pařížští taxikáři také protestovat?

Foto: V Paříži začnou příští rok jezdit taxíky bez řidiče. Budou pařížští taxikáři také protestovat? V Paříži byl minulý týden představen prototyp robotického taxi bez řidiče, které se dokáže samostatně pohybovat po ulicích, nabírat zákazníky a převážet je na předem určené místo. Vozidlo s názvem Autonom Cab představila francouzská společnost Navya, která jej chce co nejdříve vyrábět a nabízet taxislužbám, půjčovnám nebo společnostem pro sdílení automobilů po celém světě. Základní cena se však blíží částce 300 tisíc Euro, což je v přepočtu bezmála 7,7 milionu korun. Podívejte se do naší galerie, jak vozidlo funguje. Najdete v ní také video, jak se autonomní taxi pohybuje v ulicích francouzské metropole.

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. V opačném případě se vystavujete riziku, že příspěvek administrátor odstraní z diskuse na Aktuálně.cz. Při opakovaném porušení kodexu Vám administrátor může zablokovat možnost přispívat do diskusí na Aktuálně.cz. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů. Redakce Aktuálně.cz.

Právě se děje

Další zprávy