Už je to tu zase. Kolínská Toyota v únoru zastaví kvůli nedostatku dílů výrobu

ČTK ČTK
25. 1. 2023 12:46
V kolínském závodu Toyoty se v únoru nebude vyrábět, chybí díly od dodavatelů. Jak dlouho bude odstávka trvat, se zatím neví.
V kolínském závodu Toyoty se vyrábí modely Yaris (na fotce) a Aygo.
V kolínském závodu Toyoty se vyrábí modely Yaris (na fotce) a Aygo. | Foto: Eva Srpová

Automobilka Toyota Motor Manufacturing Czech Republic v Kolíně zastaví v únoru kvůli nedostatku komponentů výrobu, poslední směna je plánovaná na poslední leden, řekl mluvčí automobilky Tomáš Paroubek.

"31. ledna zastavíme linky, celková doba zatím není známa, ale měla by to být větší část února. Důvodem je nedostatek dílů v dodavatelském řetězci s ohledem na komponenty do polovodičů," řekl Paroubek. Automobilka už informaci sdělila všem dodavatelům a zaměstnancům.

Podle Paroubka chybí komponenty do obou modelů, které momentálně vyrábí, a to Aygo a Yaris. "Loni jsme řešili drobná zastavení výroby kvůli chybějícím komponentům, nyní se to týká obou modelů," doplnil mluvčí.

Zaměstnanci podle něj o mzdu nepřijdou. "Budeme to řešit podobně jako při minulých odstávkách, jsou různé varianty, například dovolené, konto pracovní doby," řekl mluvčí.

V srpnu 2021 odstavila automobilka úplně výrobu zhruba na pět týdnů, důvodem byl nedostatek čipů do palubní elektroniky. Kolínská automobilka produkuje denně zhruba tisíc aut.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy