Už brzy ve vašem zpětném zrcátku. Na české silnice míří policejní Škoda Scala

Už brzy ve vašem zpětném zrcátku. Na české silnice míří policejní Škoda Scala
Foto: Škoda Auto
Eva Srpová Eva Srpová
14. 1. 2021 10:51
Škoda Auto vyhrála výběrové řízení na dodávku více než 1200 modelů Scala dle specifických požadavků Policie ČR. Celková hodnota tendru je 840 000 000 Kč bez DPH.

Škoda Auto vyhrála ve výběrovém řízení tendr na dodávku vozidel pro Policii ČR, jedná se o model Škoda Scala ve specifické úpravě. Celková hodnota tendru je 840 milionů korun bez DPH. V ceně vozu je také bezplatný servis na pět let.

"Do českých policejních služeb míří Scala ve viditelném policejním zbarvení vůbec poprvé," uvedl Jiří Maláček, vedoucí tuzemského zastoupení automobilky Škoda Auto. V roce 2019 Škoda dodala krajským ředitelstvím přes 600 civilních modelů.

Scaly mají viditelné vnější policejní zbarvení s polepy a také majáky. Do kabiny se montuje sada mobilního terminálu pro radiostanici s instalovaným výstražným zvukovým a rozhlasovým zařízením, práškový hasicí přístroj, kamera sledující dění před vozidlem, demontovatelná mříž oddělující prostor pro posádku od zavazadelníku a další položky nezbytné pro výkon služby.

Ve výčtu komfortní výbavy jsou prvky, jako je startování tlačítkem, čalounění sedadel odolnější látkou i parkovací senzory. Vozy pohání benzinový motor 1.5 TSI/110 kW s automatickou převodovkou DSG.

S ohledem na vyšší zatížení policejní výbavou automobilka na vozech pro policii upraví podvozek, a to konkrétně zadní nápravu. Oproti sériovým modelům budou ve vozech jiné pružiny, tlumiče a také odolnější kryt motoru a převodovky.

"Scala je prvním kompaktním hatchbackem v policejní verzi vybavený automatickou převodovkou. V letošním roce plánujeme odebrat přes 500 kusů těchto vozidel," řekl policejní prezident Jan Švejdar. V následujících čtyřech letech policie převezme více než 1200 aut.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Irving dovedl basketbalisty Brooklynu k výhře nad New Orleans

Basketbalisté Brooklynu zvítězili na hřišti New Orleans Pelicans 134:129. Oslabené Nets v koncovce podržel Kyrie Irving osmi body v poslední minutě. Brooklyn je tak o jedinou prohru druhý ve Východní konferenci NBA za Philadelphií. Zazářil také Paul George, který zařídil Los Angeles Clippers výhru 113:112 nad Portlandem, přičemž sám v poslední minutě smazal pětibodovou ztrátu.

Výsledky NBA:

Atlanta - Orlando 112:96, New Orleans - Brooklyn 129:134, New York - Charlotte 109:97, Portland - LA Clippers 112:113, Sacramento - Minnesota 120:134.

před 23 minutami

Policie v Ohiu postřelila mladou černošku, ta zemřela

Policie ve městě Columbus v americkém státě Ohio v úterý postřelila mladou černošku, dívka na následky zranění zemřela. Strážníci podle úřadů i rodiny zemřelé na místo přijeli poté, co obdrželi hlášení o násilném incidentu. Informovala o tom agentura Reuters.

Střelba se odehrála krátce předtím, než soudce v Minneapolisu oznámil, že porota shledala bývalého policistu Dereka Chauvina vinným z vraždy a zabití černocha George Floyda. Ten zemřel poté, co mu Chuavin loni v květnu při zatýkání klečel na krku.

Policie v Ohiu zveřejnila záběry z kamer na uniformách policistů několik hodin po úterní střelbě. Policejní ředitel Michael Woods uvedl, že strážníci na místo přijeli poté, co obdrželi hlášení, že se v jihovýchodní části města schyluje k útoku nožem. Podle videozáznamu policie dorazila k domu, před nímž stála skupina lidí. Mladá žena, která měla patrně v ruce nůž, se rozeběhla k další ženě. Policisté pak začali na útočnici střílet a ta se skácela k zemi. Nedaleko jejího těla podle videozáznamu patrně ležel kuchyňský nůž.

Zdroj: ČTK
Další zprávy