Úsporný motor, robustní design. Dostupné SUV od Dacie

Tomáš Rybecký
24. 10. 2013 16:00
Nová generace robustního SUV Duster vstupuje na český trh
Foto: Dacia

Nová Dacia Duster byla představena na frankfurtském autosalonu a na českém trhu už lze tyto vozy objednávat. Uspět bude chtít s robustním designem i novým úsporným motorem 1.2 TCe se spotřebou 6,2 l/100 km a emisemi CO2 143 g/km. K dispozici je i motor 1,6 l s pohonem na LPG dodávaný přímo z továrny.

Nový Duster je k dispozici s pohonem 4x2 a v kombinaci s motory 1.6 (105 k) a 1.5 dCi (110 k) i s pohonem všech čtyř kol.

Charakter offroadu podporuje i nová maska chladiče a dělená světla, společně s ochrannými panely pod nárazníky či příplatkovým ochranným rámem a bočními nášlapy.

Z předchozí generace si Duster zachoval prostorný interiér i příznivou cenu. V ČR startuje na 249 900 Kč a nejlevnější čtyřkolku pořídíte za 314 900 Kč. Již od 279 990 Kč nabízí Duster bohatou výbavu, zahrnující například systém Dacia Media NAV, tempomat s omezovačem rychlosti, zadní parkovací senzory či systém elektronické kontroly stability (ESC).

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Írán odškodní rodiny cizinců, kteří zemřeli při sestřelení ukrajinského letadla

Teherán souhlasí s odškodněním rodin cizinců, kteří zemřeli v lednu při zkáze ukrajinského dopravního letadla sestřeleného Íránem. Dnes to podle agentury AP prohlásila švédská ministryně zahraničí Ann Lindeová. Sestřelení letadla 8. ledna krátce po startu z teheránského letiště si vyžádalo životy všech 176 lidí na palubě. Írán se po třech dnech přiznal, že jeho armáda ukrajinské letadlo neúmyslně a v důsledku lidské chyby sestřelila.

"Podepsali jsme dohodu o vzájemném porozumění, že budeme nyní společně s Íránem vyjednávat o odškodnění, o kompenzacích pro příbuzné obětí," řekla Lindeová švédské tiskové agentuře TT. Na otázku, zda Írán skutečně vyplatí odškodné, Lindeová odpověděla, že o tom není pochyb.

Švédsko s Kanadou, Ukrajinou, Británií a s Afghánistánem postupují společně s cílem vymoci na Íránu odškodné. "Očekáváme, že velmi brzy budeme mít první vyjednávání s konkrétními výsledky," řekla šéfka švédské diplomacie.

Další zprávy