Úspěch: 1000 elektrických skútrů z Česka brázdí ulice

Tomáš Rybecký
21. 3. 2013 16:00
Český výrobce elektrických skútrů Akumoto z Mělníka slaví 1000 vyrobených kusů
Foto: Akumoto

Mělnický výrobce elektro skútrů Akumoto oznámil 1000 vyrobených kusů. Tisící skútr našel majitele na výstavě Motosalon 2013 v Praze.

Součet kilometrů ujetých všemi skútry Akumoto za rok dosahuje čísla 6 000 000 km. Prodejní bilance dokazuje, že o tento jednoduchý a ekologický dopravní prostředek je velký zájem a že nachází své využití. Své majitele elektroskútry přepravují bez výfukových plynů, hluku a za minimální provozní náklady.

Česká firma je navíc nejúspěšnějším prodejcem těchto dopravních prostředků na českém trhu. Využívá je například i městská policie.

Hlavním důvodem masového rozšíření elektroskútrů mezi širokou veřejnost je cenová dostupnost a také velký posun v technických parametrech, především prodloužení dojezdové vzdálenosti na 120 km. Moderní lithiové akumulátory navíc dosahují životnosti okolo 60 000 - 100 000 km.

Prodej elektrických skútrů také, na rozdíl od prodeje benzinových konkurentů, stoupá a jejich budoucnost vypadá ještě slibněji. Letos totiž mohou zákazníci čerpat „zelenou dotaci na pořízení elektroskútru", kterou poskytuje svým zákazníkům značka Akumoto. Výše dotace se pohybuje od 2000 do 5000 Kč.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 13 minutami

Nejméně dva mrtví po útoku blízko vládní čtvrti v Kábulu

V mešitě v afghánském hlavním městě Kábulu se odpálil sebevražedný útočník, informují zpravodajské agentury. Čin si vyžádal dva životy, dva další lidé utrpěli zranění, což podle agentury AP potvrdili místní představitelé. K útoku došlo blízko pečlivě střežené diplomatické čtvrti Vazír Akbar Chán, kde sídlí desítky mezinárodních organizací včetně českého velvyslanectví. Jedním ze dvou mrtvých je duchovní, který zemřel v nemocnici na následky zranění.

Zdroj: ČTK
Další zprávy