"Jízdní řád" nových škodovek: Upravený Rapid a nejsilnější Octavia na jaře, nástupce Yetiho v zimě

Ondřej Běhal
14. 4. 2017 7:31
Aktuálně.cz se podařilo exkluzivně sehnat "jízdní řád" uvádění nových vozů značky Škoda na český trh.

Podrobné recenze aktuálně prodávaných nových vozů značky Škoda na českém trhu čtěte zde.

Foto: Škoda Auto

Rapid facelift

Modernizovaná Škoda Rapid se začne vyrábět také na přelomu května a června. Prodej se rozběhne v polovině června. Také v tomto případě už Škoda zveřejnila ceníky a vůz se dá s předstihem objednávat.

Nový je základní motor 1.0 TSI/70 kW. Jde o tříválcovou pohonnou jednotku dopovanou turbodmychadlem, která spaluje benzin. Nejlevnější "dlouhý Rapid" s ní přijde na 304 900 korun.

Foto: Škoda Auto

Rapid Spaceback facelift

Kratší verze Spaceback s useknutou zádí (karoserie hatchback, delší Rapid je stejně jako Octavia liftback) stojí o pět tisíc méně. S novým motorem 1.0 TSI/70 kW se tak bude prodávat od 299 900 korun.

Ke standardu základní verze Active patří například klimatizace, rádio a patnáctipalcová kola.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Polská PiS žádá přepočítání hlasů senátních v šesti obvodech, kde její kandidáti neuspěli

Polská vládní strana Právo a spravedlnost (PiS) v pondělí požádala polský nejvyšší soud o přepočítání hlasů v několika volebních obvodech, kde předminulou neděli neuspěli její kandidáti na senátory poměrně malým rozdílem hlasů. PiS podle televize TVN 24 zatím požádala o přepočítání hlasů v šesti obvodech, kde údajně byla jako neplatná vyřazena část hlasů. V Polsku o půlnoci vyprší čas na námitky stran vůči volbám. PiS si v parlamentních volbách 13. října udržela většinu v dolní komoře parlamentu, Sejmu, ale přišla o většinu právě v senátu, což jí může komplikovat další vládnutí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy