Unikátní Porsche 911 bylo objeveno náhodou. Nejstarší dochovaný model po náročné opravě jde do muzea

Toto je nejstarší existující Porsche 911 ještě s typovým označením 901 po náročné tříleté rekonstrukci.
Červené kupé bylo vyrobeno v říjnu 1964. Jde o jedno z prvních sériových aut ještě s typovým označením 901, kterých vzniklo jen pár kusů. Když se Peugeot ohradil, že na typové označení 901 měl patent, Porsche se rozhodlo auto překřtít na 911.
Právě proto jde o naprosto raritní kousek. V roce 2014 ho našel německý televizní tým v jedné garáži při natáčení pořadu „Der Trödeltrupp – Das Geld liegt im Keller“ (Parta vetešníků – Peníze leží ve sklepě).
Při ověřování původu auta přímo u výrobce tedy bylo zjištěno, o jak vzácný vůz jde. Muzeum Porsche se rozhodlo auto od původního vlastníka koupit...
Proces restaurování trval tři roky a v muzeu se snažili o maximální autentičnost a věrnost originálu.
Foto: Porsche
Eva Srpová Eva Srpová
19. 12. 2017 11:49
Úplnou náhodou bylo v jedné německé garáži objeveno staré červené Porsche 911. Po ověřování původu se zjistilo, že jde o vůbec nejstarší dochovaný model tohoto vozu. Muzeum automobilky Porsche neváhalo a auto ihned koupilo, v jeho výstavních prostorách totiž takový exemplář chyběl. Při tříletém restaurování byly použity původní díly a technologie. Teď auto putuje na výstavu.

Auta objevená "jen tak náhodou" při prozkoumávání garáží působí trochu neuvěřitelně, ale tentokrát se v jedné stodole opravdu našel raritní kus.

Jde o vůbec nejstarší dochované Porsche 911. Po objevení ho zakoupilo muzeum značky a tři roky ho velmi pečlivě opravovalo. Při restaurování byly použity původní díly a technologie. Nyní červený provozuschopný kousek putuje do muzea ve Stuttgartu.

Podívejte se do galerie na neobvyklý proces opravy auta od nálezového stavu až po finální podobu.

 

Právě se děje

před 50 minutami

Rusko otestovalo start hyperzvukové střely Cirkon poprvé z vojenského plavidla

Rusko úspěšně vyzkoušelo nejnovější hyperzvukovou střelu Cirkon (Zirkon), která byla poprvé odpálena z vojenského plavidla. Oznámila to dnes agentura TASS s odvoláním na nejmenované vojenské zdroje. Test se odehrál už v minulém měsíci.

Raketa Cirkon dosahuje podle starších výroků prezidenta Vladimira Putina devítinásobku rychlosti zvuku a při doletu až 1000 kilometrů může zasahovat námořní i pozemní cíle.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Lídrem STAN pro podzimní krajské volby bude v Plzeňském kraji regionální předseda hnutí a současný hejtmanův náměstek pro dopravu Pavel Čížek

O tom, že Čížek povede kandidátku, hovořilo hnutí už loni, ve čtvrtek pozici stvrdil jeho regionální sněm. Řekl to pro ČTK krajský manažer Václav Cinádr.

Zdroj: ČTK
Další zprávy