Třetí z bratislavských trojčat: Seat Mii

Radek Pecák Radek Pecák
3. 10. 2011 9:55
Rodina je kompletní. Seat se podobá Škodě, VW má luxusnější vzhled
Foto: Radek Pecák

Jako třetí z bratislavských trojčat koncernu Volkswagen se narodil Seat Mii. Jak se již vědělo, technika v útrobách bude stejná jako v případě ve Frankfurtu představeného Volkswagenu Up a minulý týden odhalené Škoda Citigo.

Boční linie nejmenšího Seatu je stejná jako v případě Škodovky, velmi podobná je i příď s výjimkou masky a otvorů v předním nárazníky. Také grafika světlometů je odlišná.

Škoda Citigo a Seat Mii jsou si dost podobné
Škoda Citigo a Seat Mii jsou si dost podobné | Foto: Aktuálně.cz

K zaparkování budou stačit podobné rozměry stání jako u malé Škody či Upu. Rovněž do kufru se vejde přesně stejně, tedy 251 litrů zavazadel. 

Pod kapotou žádné překvapení

Technicky jde o identický automobil jako VW a Škoda, také tento vůz bude tedy pohánět jeden z litrových tříválců (44 resp. 55 kW).

Prodej ve Španělsku začne již letos v prosinci, zákazníci v dalších zemích si na premiéru budou muset několik dalších měsíců počkat.

Ceny zatím zveřejněny nebyly, ale lze přepokládat, že stejně jako Škoda Citigo bude i Seat Mii levnější než hlava rodiny od Volkswagenu.

 

Právě se děje

před 24 minutami

Kosovo se obává vyloučení z play off o postup na fotbalové Euro

Fotbalové reprezentaci Kosova hrozí kvůli zásahům politiků do fungování tamního fotbalového svazu vyloučení z play off o postup na mistrovství Evropy v příštím roce. Jak s odvoláním na severomakedonský server Infosport.mk uvedla balkánská média, UEFA i Mezinárodní fotbalová federace FIFA s nelibostí sledují zasahování prištinských vládních míst do fungování fotbalového svazu, zejména nedávný pokus dosáhnout odvolání jeho šéfa Agima Ademiho.

Kosovu tak podle webu reálně hrozí dvou- až pětiletý distanc z mezinárodních soutěží, což by ovlivnilo také play off o poslední volná místa na evropském šampionátu v příštím roce. Kosovská reprezentace se má na konci března utkat nejprve se Severní Makedonií a v případě výhry pak o postup na ME s vítězem zápasu Gruzie - Bělorusko.

Pokud by ale bylo Kosovo suspendováno, půjde do finále play off skupiny D podle médií rovnou severomakedonský tým.

Zdroj: ČTK
před 39 minutami

V Madridu začal pochod za klima, v jeho čele jdou indiáni a Greta Thunbergová

V Madridu začal Pochod za klima, který má připomenout naléhavost boje za ochranu ovzduší. Koná se v souvislosti konferencí OSN o změnách klimatu (COP25), která ve španělské metropoli začala v pondělí. V čele pochodu jdou jihoameričtí indiáni a účastní se ho i mladá švédská aktivistka Greta Thunbergová.

Organizátoři očekávají desítky tisíc účastníků, uvedl deník La Vanguardia. Už v začátku pochodu, který se vydal od madridského nádraží Atocha přes centrum španělské metropole, začali lidé volat mimo jiné "Není žádná planeta B" či "Klimatickou spravedlnost, teď". Podle deníku El País je kromě španělštiny v davu slyšet také portugalština.

Lidé nesou transparenty vyzývající k omezení emisí skleníkových plynů a okamžitým činům v boji proti globálnímu oteplování. Některé transparenty, například s nápisem Konzum Tě zkonzumuje, rozdávali mladí lidé před začátkem pochodu těm, kdo přišli s prázdnýma rukama.

Zdroj: ČTK
Další zprávy