Toyota zapůjčila minibus Hiace diagnostickému ústavu

Tomáš Rybecký
31. 10. 2012 9:50
České zastoupení Toyoty dokáže pomoct potřebným
Foto: Aktuálně.cz

Toyota Financial Services začala kromě obchodních aktivit také nadační činnost, konkrétně podporu sociálních projektů občanské společnosti. Letos se stala partnerem Diagnostického ústavu sociální péče v Tloskově u Neveklova.

Diagnostický ústav v Tloskově je centrem služeb s celostátní působností. Nabízí pomoc všem, kteří se kvůli svému zdravotnímu stavu, zejména mentálnímu postižení, ocitli v nepříznivé situaci. Ústav nabízí alternativní domov, poradenské služby či odlehčení osobám, které trvale pečují o své blízké s různými postiženími.

Zatímco v minulých letech Toyota pomáhala hlavně finančně, nyní se rozhodla pro novou formu podpory. V rámci výběrového řízení nabídla osmimístný minibus Toyota Hiace za symbolický pronájem 100 korun na rok.

Plánována je také účast Toyoty na společenských a sportovních akcích, které DÚSP Tloskov pravidelně pořádá. Například každoroční mezinárodní sportovní akce pro osoby se zdravotním postižením v rekreačním areálu Nová Živohošť, které se účastní průměrně 350 osob.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 minutami

Ozonová díra je letos větší než Antarktida, výrazně se zvětšila v posledním týdnu

Ozonová díra nad jižní polokoulí je letos větší než obvykle a rozměry už přesahuje velikost Antarktidy. Uvedla to dnes evropská agentura pro sledování atmosféry Copernicus, podle níž se díra v ochranné vrstvě atmosféry výrazně zvětšila v posledním týdnu.

"Sledujeme poměrně velkou a potenciálně i hlubokou ozonovou díru," sdělil ředitel agentury Vincent-Henri Peuch. Zvětšování ozonové díry podle něj letos začalo běžně, podobně jako loni, kdy se však změnila v jednu z nejdéle trvajících za dobu měření.

Ozonová vrstva chrání Zemi před rakovinotvorným ultrafialovým zářením ze Slunce. Nad Antarktidou se vytváří každoročně. Vědci nicméně doufají, že by mohla díky omezení škodlivých látek v nadcházejících desetiletích zcela zmizet. Situace se zlepšila díky Montrealskému protokolu z roku 1987, jenž prakticky zastavil výrobu látek, které ozonu škodí.

Odborníci tvrdí, že se ozonová vrstva začíná obnovovat, ale zároveň dodávají, že bude zřejmě trvat do 60. let tohoto století, než z atmosféry zmizí škodlivé látky, podotkla agentura AP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy