Foto: Jednadvacet nejlevnějších SUV s pohonem předních kol na českém trhu. Začínají na čtvrt milionu

Nejlevnějším SUV s pohonem předních kol na českém trhu je Suzuki Ignis, ale stačí si připlatit 9000 Kč a můžete mít větší Duster.
1. Nejlevnějším SUV, ale také nejmenším, je v tuto chvíli na českém trhu Suzuki Ignis. Nejlevnější verze se dá pořídit za cenu 240 900 korun.
2. Ignisu těsně dýchá na záda Dacia Duster. S pohonem předních kol a základním benzinovým motorem 1.6 l se prodává za 249 900 Kč.
3. Třetí místo v žebříčku patří Nissanu Juke, ačkoli cenový odskok je poměrně velký. Nejlevnější Juke se totiž prodává za 294 900 korun.
4. Citroën C4 Cactus s přeplňovanou dvanáctistovkou stojí 309 900 korun, je tedy čtvrtým nejlevnějším SUV s pohonem předních kol na českém trhu.
Foto: Dacia
Eva Srpová Eva Srpová
6. 6. 2017 6:52
Pokud se vám na autech líbí zvýšená karoserie, ale stačí pouze pohon předních kol, výběr je skutečně pestrý. Sestavili jsme žebříček nejlevnějších aut této kategorie na českém trhu, a to jak ve třídě mini a malých aut, tak i mezi kompakty a dokonce i některé levné zástupce ze střední třídy. Připravte si minimálně čtvrt milionu, finančním stropem byl tentokrát půl milion. Do rozpočtu se vešlo 21 aut.

Podívejte se do galerie na nejlevnější SUV v kategorii mini, malých aut, ale také kompaktní a střední třídy. Začínají na částce čtvrt milionu, finančním stropem byl půl milion a pod něj se vešlo 21 aut.

Podrobný seznam modelů včetně informací o motorizaci a výbavě najdete na tomto odkazu.

 

Právě se děje

před 28 minutami

Vojáci vyslaní do Washingtonu kvůli nepokojům se stáhnou

Americký ministr obrany Mark Esper nařídil stažení vojáků vyslaných do oblasti hlavního města Spojených států kvůli nepokojům. S odvoláním na své zdroje o tom informovala agentura Reuters. Odchod vojska, které do regionu nenáleží posádkou, žádala washingtonská starostka Muriel Bowserová.

Kvůli vyhrocené situaci byli do Washingtonu vysláni vojáci a také gardisté z jiných amerických států, ačkoli hlavní město USA stejně jako všechny americké státy má vlastní národní gardu. "Chceme, aby vojsko a vojáci z jiných států opustili Washington," řekla ve čtvrtek Bowserová.

Pentagon původně vyslal do Washingtonu jako zálohu pro případ nepokojů asi 1600 vojáků, do ulic ale nasazeni nebyli. Část vojáků již oblast opustila a ti zbývající, kterých je asi 900, odejdou nyní. Podle Reuters podepsal Esper rozkaz, aby se vojáci vrátili na domovské základny Fort Bragg v Severní Karolíně a Fort Drum ve státě New York.

Zdroj: ČTK
Další zprávy