reklama
 
 

TOP 10 nejkradenějších aut v Německu: zloději pasou po rychlých a luxusních SUV

23. 10. 2018 13:08
Že se v Německu auta nekradou? Ani náhodou, Německá asociace pojišťoven vydala podrobnou statistiku krádeží. Dominují jí rychlá SUV, překvapením je "obliba" hybridního Priusu nebo Mazdy CX-5. Na nejkradenější vozy se podívejte do galerie.

Chcete jet z Prahy do Berlína autem a zpátky vlakem? Nechte tam na ulici stát naftové Audi Q7 předchozí generace. Německá metropole je totiž podle statistiky německých pojišťoven s náskokem hlavním rejdištěm pokoutných živlů, které se živí krádežemi aut, a velké SUV je zas jejich nejoblíbenějším cílem.

Němci přitom při výpočtu nešli po absolutních číslech, ale podle podílu ukradených aut k celkovému počtu těch havarijně pojištěných. Nejoblíbenější terče mezi jednotlivými modely najdete v galerii.

Mezi značkami se na prvním místě ve statistice drží Land Rover (včetně Jaguarů a Range Roverů; 1,9 ukradeného auta z tisíce pojištěných), následuje ho Porsche (1,6) a Audi (1,2). Překvapením je čtvrté místo Mazdy (1,2), Škoda (0,3) je až třináctá. V bezpečí před zloději se naopak mohou cítit majitelé vozů Hyundai (18. místo, 0,2), Fiatů (19. místo, 0,2) a Opelů (20. místo 0,1).

Absolutním číslům pochopitelně dominují populární německé značky v pořadí Volkswagen, Audi, BMW a Mercedes-Benz. Není se čemu divit, i u nás podle policejních statistik drží primát nejkradenějších aut s výrazným odstupem Škodovky.

Dobrou zprávou je nicméně to, že jak v Německu, tak v Česku krádeže aut klesají. Německé pojišťovny hlásí mezi lety 2016 a 2017 pokles o čtyři procenta, česká policie dokonce o 27 procent.

Na žebříček nejprodávanějších aut v Česku se můžete podívat zde.

autor: Martin Přibyl | 23. 10. 2018 13:08

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama