Tohle je nová fabia combi. Kufr pojme 530 litrů nákladu

Radek Pecák Radek Pecák
30. 9. 2014 21:22
Novou generaci svého malého kombi začne Škoda Auto prodávat příští rok v lednu.
Zavazadlový prostor má objem 530 litrů.
Zavazadlový prostor má objem 530 litrů. | Foto: Škoda Auto

Praha, Mladá Boleslav – Už příští rok v lednu začne společnost Škoda Auto prodávat novou generaci vozu Fabia Combi. Včetně podrobností o novém modelu to mladoboleslavská automobilka překvapivě oznámila už dva dny před premiérou vozu na pařížském autosalonu.

Snížení vozu určitě přispělo ke zvýšení jeho vizuální přitažlivosti.
Snížení vozu určitě přispělo ke zvýšení jeho vizuální přitažlivosti. | Foto: Škoda Auto

Oproti svému předchůdci - fabii combi druhé generace - je nový model o devět centimetrů širší, o tři centimetry nižší a o jeden centimetr delší.

Podstatné je, že objem zavazadlového prostoru opět narostl. Uživatelé budou moci do kufru naložit celkem 530 litrů, tedy o 25 litrů více než předchozí generace.

Kufr svojí velikostí odpovídá spíše vozům kategorie nižší střední třída.
Kufr svojí velikostí odpovídá spíše vozům kategorie nižší střední třída. | Foto: Škoda Auto

Po sklopení zadních sedadel se přepravní kapacita zvětší až na 1 395 litrů. Škoda v tiskové zprávě zdůrazňuje, že zadní sedadlo se skládá ve dvou krocích (nejprve se sklopí sedák a poté opěradlo), což zvyšuje variabilitu interiéru.

Takto je možno přepravovat předměty o délce až 1,55 metru. Ložná
plocha je nyní široká 960 mm - oproti předchozí generaci přibyly dva milimetry. Páté dveře se otevírají do výšky 1 900 mm a jsou široké 1 028 mm.

Nákladová hrana je pouze 611 milimetrů nad zemí, což usnadní nakládání těžších předmětů.

Na přání bude Škoda dodávat mezipodlahu zavazadlového prostoru. V kufru jsou rovněž dva háčky na zavěšení nákupních tašek, objednat si půjde také upevňovací sítě.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Praha o 30 procent zdraží svoz komunálního odpadu

Pražský magistrát zvedne o 30 procent cenu za svoz komunálního odpadu. Zastupitelé hlavního města ve čtvrtek schválili novelizaci vyhlášky, která cenu služby stanovuje. Město by mělo zdražením ročně získat 220 milionů korun navíc, což má významně snížit množství peněz, které musí na systém svozu a likvidace odpadu doplácet. Součástí změny je také zavedení služby svozu bioodpadu, jejíž cena bude proti současnosti o polovinu nižší.

Proti zdražení se postavila opozice. V současnosti domácnosti v metropoli platí za svoz běžného odpadu měsíčně od 86 do 5737 korun, podle četnosti a velikosti kontejneru.

Primátorův náměstek Petr Hlubuček (STAN) uvedl, že cena za svoz se neměnila od roku 2005, kdy vyhláška vstoupila v platnost. Náklady města na svoz komunálního odpadu ročně činí přes 977 milionů korun, na poplatcích vybere 723 milionů. Zbytek dotuje z rozpočtu. Náklady na svoz se navíc podle vedení magistrátu zvyšují. Po zvýšení, které má do rozpočtu města přinést asi 220 milionů korun navíc, by se finanční účast města měla snížit z loňských 26 na tři procenta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy