Tohle je nová fabia combi. Kufr pojme 530 litrů nákladu

Radek Pecák Radek Pecák
30. 9. 2014 21:22
Novou generaci svého malého kombi začne Škoda Auto prodávat příští rok v lednu.
Zavazadlový prostor má objem 530 litrů.
Zavazadlový prostor má objem 530 litrů. | Foto: Škoda Auto

Praha, Mladá Boleslav – Už příští rok v lednu začne společnost Škoda Auto prodávat novou generaci vozu Fabia Combi. Včetně podrobností o novém modelu to mladoboleslavská automobilka překvapivě oznámila už dva dny před premiérou vozu na pařížském autosalonu.

Snížení vozu určitě přispělo ke zvýšení jeho vizuální přitažlivosti.
Snížení vozu určitě přispělo ke zvýšení jeho vizuální přitažlivosti. | Foto: Škoda Auto

Oproti svému předchůdci - fabii combi druhé generace - je nový model o devět centimetrů širší, o tři centimetry nižší a o jeden centimetr delší.

Podstatné je, že objem zavazadlového prostoru opět narostl. Uživatelé budou moci do kufru naložit celkem 530 litrů, tedy o 25 litrů více než předchozí generace.

Kufr svojí velikostí odpovídá spíše vozům kategorie nižší střední třída.
Kufr svojí velikostí odpovídá spíše vozům kategorie nižší střední třída. | Foto: Škoda Auto

Po sklopení zadních sedadel se přepravní kapacita zvětší až na 1 395 litrů. Škoda v tiskové zprávě zdůrazňuje, že zadní sedadlo se skládá ve dvou krocích (nejprve se sklopí sedák a poté opěradlo), což zvyšuje variabilitu interiéru.

Takto je možno přepravovat předměty o délce až 1,55 metru. Ložná
plocha je nyní široká 960 mm - oproti předchozí generaci přibyly dva milimetry. Páté dveře se otevírají do výšky 1 900 mm a jsou široké 1 028 mm.

Nákladová hrana je pouze 611 milimetrů nad zemí, což usnadní nakládání těžších předmětů.

Na přání bude Škoda dodávat mezipodlahu zavazadlového prostoru. V kufru jsou rovněž dva háčky na zavěšení nákupních tašek, objednat si půjde také upevňovací sítě.

 

Právě se děje

před 17 minutami

Čína zruší cla na část sóji a vepřového dovážených z USA

Čína zruší cla na část sóji a vepřového dovážených ze Spojených států. Oznámilo to dnes čínské ministerstvo financí, podrobnosti ani konkrétní množství ale podle agentury Reuters nesdělilo. Osvobození od cel se bude přiznávat na základě žádostí jednotlivých firem. Peking zavedl 25procentní cla na americkou sóju a vepřové loni v červenci jako odvetné opatření za cla, která předtím na jeho zboží uvalil Washington.

Krok čínské vlády přichází uprostřed americko-čínských jednání o první fázi obchodní dohody nebo o přechodné obchodní dohodě, která by měla zmírnit obchodní válku mezi oběma největšími ekonomikami světa. Obchodní válka trvá už 17 měsíců a zrušení cel zavedených za jejího trvání představuje klíčový bod jednání.

Rozhodnutí čínské vlády je dobrou zprávou pro americké zemědělce, kteří tvoří klíčovou voličskou skupinu prezidenta Donalda Trumpa i Republikánské strany. 

Zdroj: ČTK
před 43 minutami

Austrálii sužují lesní požáry, ohrožují největší město Sydney

Severně od australského města Sydney hasiči bojují s rozsáhlými požáry. Ve státě Nový Jižní Wales v minulých týdnech napočítali podle stanice BBC až 100 ohnisek, ve čtvrtek vzhledem k nepříznivému počasí požáry zesílily. Největší australské město Sydney zahalil hustý dým. Od října přišlo v zemi kvůli ohňům o život šest lidí a zničeno bylo na 700 domů.

Hoří také ve státech Viktorie, Jižní Austrálie a Queensland. Agentura Reuters uvedla, že na východě země je 150 ohnisek, ale teď se hasiči zaměřili na osm ohňů, jež ohrožují pětimilionové Sydney. "Jsou velmi silné a očekává se, že se budou šířit na východ, bohužel k více osídleným místům, vesnicím a k izolovaným obydlím," řekl Shane Fitzsimmons z místní hasičské služby.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Sedm lidí zemřelo při explozi v čínské továrně na pyrotechniku

Sedm lidí zemřelo a 13 dalších bylo raněno při explozi v továrně na zábavní pyrotechniku v centrální čínské provincii Chu-nan. Informovala o tom dnes agentura AP.

Správa města Liou-jang uvedla, že výbuch nastal ve středu ráno a že výroba byla nelegální. Tým sestavený k vyšetření neštěstí vyslýchá zadržené manažery podniku. Ve čtvrtek byla ve městě pozastavena výroba veškeré zábavní pyrotechniky.

Podobné incidenty nejsou v Číně výjimkou. Přibývá jich zejména před oslavami nového lunárního roku, které nadcházející rok připadají na 25. ledna.

Další zprávy