Mimořádná zpráva

Tohle je nová fabia combi. Kufr pojme 530 litrů nákladu

Radek Pecák Radek Pecák
30. 9. 2014 21:22
Novou generaci svého malého kombi začne Škoda Auto prodávat příští rok v lednu.
Zavazadlový prostor má objem 530 litrů.
Zavazadlový prostor má objem 530 litrů. | Foto: Škoda Auto

Praha, Mladá Boleslav – Už příští rok v lednu začne společnost Škoda Auto prodávat novou generaci vozu Fabia Combi. Včetně podrobností o novém modelu to mladoboleslavská automobilka překvapivě oznámila už dva dny před premiérou vozu na pařížském autosalonu.

Snížení vozu určitě přispělo ke zvýšení jeho vizuální přitažlivosti.
Snížení vozu určitě přispělo ke zvýšení jeho vizuální přitažlivosti. | Foto: Škoda Auto

Oproti svému předchůdci - fabii combi druhé generace - je nový model o devět centimetrů širší, o tři centimetry nižší a o jeden centimetr delší.

Podstatné je, že objem zavazadlového prostoru opět narostl. Uživatelé budou moci do kufru naložit celkem 530 litrů, tedy o 25 litrů více než předchozí generace.

Kufr svojí velikostí odpovídá spíše vozům kategorie nižší střední třída.
Kufr svojí velikostí odpovídá spíše vozům kategorie nižší střední třída. | Foto: Škoda Auto

Po sklopení zadních sedadel se přepravní kapacita zvětší až na 1 395 litrů. Škoda v tiskové zprávě zdůrazňuje, že zadní sedadlo se skládá ve dvou krocích (nejprve se sklopí sedák a poté opěradlo), což zvyšuje variabilitu interiéru.

Takto je možno přepravovat předměty o délce až 1,55 metru. Ložná
plocha je nyní široká 960 mm - oproti předchozí generaci přibyly dva milimetry. Páté dveře se otevírají do výšky 1 900 mm a jsou široké 1 028 mm.

Nákladová hrana je pouze 611 milimetrů nad zemí, což usnadní nakládání těžších předmětů.

Na přání bude Škoda dodávat mezipodlahu zavazadlového prostoru. V kufru jsou rovněž dva háčky na zavěšení nákupních tašek, objednat si půjde také upevňovací sítě.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Nemocný muž zmizel jen v tričku. Našla ho na Olomoucku řidička

Policie našla sedmadvacetiletého nemocného muže, který dnes ráno opustil centrum Vincentinum ve Šternberku na Olomoucku pouze v tričku. Muž, který je epileptik a mohl být v ohrožení života, byl vypátrán v nedalekých Bohuňovicích na Olomoucku. Je v pořádku, uvedla policie na Twitteru.

Muž odešel z centra dnes před 08:00. Našel se po výzvě, kterou policisté zveřejnili. "Díky ní si pohřešovaného všimla řidička v nedalekých Bohuňovicích. V bundě půjčené od policistů se tak vrátil zpět do místa bydliště," uvedla policie.

Další zprávy