Tesla ruší svého dojezdového rekordmana. Nebude vyrábět Model S Plaid+

ČTK Martin Přibyl ČTK, Martin Přibyl
7. 6. 2021 10:12
Americká automobilka Tesla upustí od výroby vozu Model S Plaid+ s nejdelším dojezdem. Na twitteru o tom informoval šéf společnosti Elon Musk. Místo vrcholného modelu by měl zákazníkům stačit "obyčejný" Model S Plaid, který bude podle Muska nejrychlejším sériově vyráběným autem.
Tesla Model S Plaid+.
Tesla Model S Plaid+. | Foto: Tesla

"Plaid+ jsme zrušili, Není nutný, protože už Plaid je dobrý," napsal Musk na twitteru. Model S Plaid+ měl být nejluxusnější model Tesly s dojezdem přes 830 kilometrů. Automobilka jeho výrobu oznámila loni na akci nazvané Battery Day. Začátek výroby vozu později přesunula z konce roku 2021 na rok 2022.

Model S Plaid podle webu automobilky zrychlí z nuly na stovku za 2,1 vteřiny. Toto číslo nicméně vyvolává kontroverze, protože Tesla pro něj využívá specifické měření. Maximální rychlost vozu dosahuje 320 kilometrů a dojezd má bezmála 630 kilometrů.

"Model S přechází tento týden na rychlost Plaid," napsal Musk bez dalších detailů. Automobilka má tento model představit ve čtvrtek. Zrušení verze Plaid+ mimo jiné znamená drobné vítězství pro německý Mercedes. Tesla totiž nemá odpověď na jeho vlajkovou elektrickou loď EQS s dojezdem 770 kilometrů.

 

Právě se děje

před 21 minutami

ČEZ plánuje do roku 2030 investovat do modernizace tepláren 30 až 40 miliard Kč

Energetická společnost ČEZ plánuje do roku 2030 investovat do modernizace a transformace svých teplárenských lokalit na nová paliva 30 až 40 miliard korun. Největší část půjde do lokality Mělník. Místopředseda představenstva ČEZ Pavel Cyrani na úterní konferenci Institutu pro veřejnou diskusi o budoucnosti českého teplárenství uvedl, že celkové investiční výdaje v Mělníku mohou od letoška do roku 2030 dosáhnout na 20 až 30 miliard korun.

"Lokalita Mělník dodává teplo pro Prahu, je největší a představuje tedy největší část investic. Do transformace ostatních teplárenských lokalit ČEZ na šetrnější zdroje předpokládáme investovat do deseti miliard korun celkem," řekl mluvčí ČEZ Roman Gazdík. Další teplárny má polostátní energetická společnost v Trmicích, Dětmarovicích, Hodoníně, Poříčí, Dvoře Králové nebo Jindřichově Hradci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy