Tesla Cybertruck v Evropě? Musk přiznává, že by musela vzniknout speciální verze

ČTK ČTK
14. 6. 2024 13:25
Dostane se pick-up Cybertruck oficiálně do Evropy? Tesla uvažuje o možnostech. Šéf automobilkyElon Musk přiznává, že nejprve by se musely provést úpravy.
Reportáž: Tesla Cybertruck | Video: Jakub Zuzánek

Americký výrobce elektromobilů Tesla bude muset u svého pick-upu Cybertruck nejprve provést úpravy, než jej bude moci začít prodávat v Evropě a dalších zemích mimo Severní Ameriku. Na čtvrteční valné hromadě akcionářů to uvedl šéf automobilky Elon Musk, informuje agentura DPA.

Tesla koncem loňského roku začala Cybertruck prodávat v Severní Americe. Certifikaci vozu pro další země je podle Muska možné očekávat "někdy v příštím roce".

Musk na valné hromadě upozornil, že automobilka vytvořila Cybertruck tak, aby splňoval předpisy pro severoamerický trh. Dodal, že splnění mezinárodních požadavků by znamenalo dodatečná omezení, která by vůz zhoršila.

Šéf Tesly předpokládá, že automobilka bude muset vytvořit speciální verze vozu Cybertruck pro konkrétní zahraniční trhy, například evropský a čínský. Uzpůsobení automobilu pro trhy mimo Severní Ameriku však podle něj bude mít smysl až při dosažení většího objemu produkce.

Velké pick-upy patří mezi nejpopulárnější kategorii aut v USA. Musk nicméně doufá, že po vozech Cybertruck bude silná poptávka také v zahraničí. Tesla již automobil představila v několika evropských zemích. Nedávno automobilka vystavovala Cybertruck i v Praze.

 

Právě se děje

Další zprávy