Tata už nemá automobil se jménem zákeřného viru. Auto Zica se přemění na Tiago

ČTK ČTK
22. 2. 2016 17:51
Automobilka Tata si od nového vozu hodně slibuje. Bohužel jeho původní jméno oznámila ještě před masovým rozšířením zpráv o virové nákaze v Latinské Americe.
Novým jménem tohoto automobilu bude Tiago.
Novým jménem tohoto automobilu bude Tiago. | Foto: Tata Motors

Indická automobilka Tata Motors změnila název svého nového automobilu z původního jména Zica na Tiago, plyne z dnešního sdělení firmy. Záměr změnit název vozu společnost oznámila na začátku února, protože původní jméno připomínalo nebezpečnou virovou nákazu zika v Latinské Americe.

Tata představila svůj nový hatchback tento měsíc na autosalonu na předměstí Dillí. Slibuje si od něj zlepšení image a v posledních týdnech vedla rozsáhlou reklamní kampaň na podporu prodeje. Mezi osobnostmi propagujícími vůz byl mimo jiné nejlepší fotbalista světa za loňský rok Argentinec Lionel Messi.

Firma hodlá uvést vůz Tiago na trh do konce března. Jeho uvedením se chce zbavit pověsti výrobce příliš levných aut, která se s Tata Motors táhne od roku 2009, kdy firma začala prodávat vozy Nano v nejlevnější verzi za 100 000 rupií (dnes 35 800 Kč). Tata Motors je přitom od roku 2008 mateřskou společností britského výrobce luxusních vozů Jaguar Land Rover.

Model Tiago má konkurovat hatchbackům stejné třídy od domácího konkurenta Maruti Suzuki a jihokorejské Hyundai Motors. Jejich ceny začínají v přepočtu na zhruba 140 000 Kč

 

Právě se děje

Další zprávy