Také VW Transporter T6 zůstane jen u spalovacích motorů

Radek Pecák Radek Pecák
20. 3. 2015 8:37
Volkswagen začíná odhalovat šesté pokračování své legendární dodávky.
Základní tvar dodávky zůstává již léta stejný.
Základní tvar dodávky zůstává již léta stejný. | Foto: Volkswagen

Volkswagen, konkrétně jeho divize Užitkové vozy, začíná s postupným odhalováním šesté generace legendární dodávky Transporter.

Světová premiéra se pak má odehrát 15. dubna.

Zveřejněná skica zadní části automobilu ukazuje, že v oblasti designu se žádná revoluce konat nebude. Pouze bok oživuje výrazný prolis táhnoucí se od zadních k předním světlometům.

"Nějaká velká změna ani není žádaná. S konzervativní filozofií v oblasti designu má koncern Volkswagen, nejen v oblasti užitkových vozů, velké zkušenosti. Právě i nadčasový jazyk designu Volkswagen přispívá k tradičně vysoké zůstatkové hodnotě našich ojetých automobilů. Kromě toho, tvary užitkových vozů jsou do značné míry definovány i způsobem jejich užívání. Dramatické změny tvarů by mohly být problematické i z hlediska jejich budoucího využívání," vysvětluje filozofii přístupu tvůrců vozu Jan Procházka, ředitel VW Užitkové vozy Česká republika.

Řidiče ohlídají asistenční systémy

Hlavní změny se tedy dají očekávat v motorovém prostoru, kde budou pracovat úspornější motory splňující emisní normu Euro 6, a také v oblasti elektroniky. Dá se očekávat řada komfortních a bezpečnostních asistenčních systémů, které Volkswagen již dříve nabídl ve svých osobních automobilech.

Podle zdrojů online deníku Aktuálně.cz zatím Volkswagen neuvažuje, že by do tohoto vozu montoval alternativní pohonné jednotky. V nejbližší době se tedy nedočkáme ani elektrické verze, ani transporteru, který umí jezdit na stlačený zemní plyn (CNG). 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Na vládní čtvrť v Bagdádu dopadly tři rakety

Tři rakety dopadly v pondělí večer do ostře střežené zelené zóny v Bagdádu, ve které se nacházejí vládní budovy i diplomatické mise včetně velvyslanectví Spojených států. Nikdo nebyl zraněn. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na bezpečnostní zdroje. 

Podobné raketové útoky zažila vládní čtvrť za poslední měsíce již několikrát. Kdo za útokem stojí, nebylo jasné. Nicméně podle Washingtonu měly podobné akce v minulosti na svědomí proíránské milice.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Italský senátní výbor rozhodl, že Salvini má být vyšetřován. Čelí obvinění ze zneužití pravomoci kvůli blokádě lodí s migranty

Výbor italského Senátu schválil žádost soudu o zahájení vyšetřování lídra pravicové Ligy a bývalého ministra vnitra Mattea Salviniho, jenž čelí obvinění ze zneužití pravomoci v souvislosti s blokádou záchranných lodí s migranty. Pokud by soud shledal lídra nejpopulárnější italské strany vinným, hrozilo by mu až 15 let za mřížemi. Zároveň by mu mohlo být zakázáno zastávat politickou funkci, což by mu zabránilo usilovat o post premiéra.

Zdroj: ČTK
Další zprávy