Také VW Transporter T6 zůstane jen u spalovacích motorů

Radek Pecák Radek Pecák
20. 3. 2015 8:37
Volkswagen začíná odhalovat šesté pokračování své legendární dodávky.
Základní tvar dodávky zůstává již léta stejný.
Základní tvar dodávky zůstává již léta stejný. | Foto: Volkswagen

Volkswagen, konkrétně jeho divize Užitkové vozy, začíná s postupným odhalováním šesté generace legendární dodávky Transporter.

Světová premiéra se pak má odehrát 15. dubna.

Zveřejněná skica zadní části automobilu ukazuje, že v oblasti designu se žádná revoluce konat nebude. Pouze bok oživuje výrazný prolis táhnoucí se od zadních k předním světlometům.

"Nějaká velká změna ani není žádaná. S konzervativní filozofií v oblasti designu má koncern Volkswagen, nejen v oblasti užitkových vozů, velké zkušenosti. Právě i nadčasový jazyk designu Volkswagen přispívá k tradičně vysoké zůstatkové hodnotě našich ojetých automobilů. Kromě toho, tvary užitkových vozů jsou do značné míry definovány i způsobem jejich užívání. Dramatické změny tvarů by mohly být problematické i z hlediska jejich budoucího využívání," vysvětluje filozofii přístupu tvůrců vozu Jan Procházka, ředitel VW Užitkové vozy Česká republika.

Řidiče ohlídají asistenční systémy

Hlavní změny se tedy dají očekávat v motorovém prostoru, kde budou pracovat úspornější motory splňující emisní normu Euro 6, a také v oblasti elektroniky. Dá se očekávat řada komfortních a bezpečnostních asistenčních systémů, které Volkswagen již dříve nabídl ve svých osobních automobilech.

Podle zdrojů online deníku Aktuálně.cz zatím Volkswagen neuvažuje, že by do tohoto vozu montoval alternativní pohonné jednotky. V nejbližší době se tedy nedočkáme ani elektrické verze, ani transporteru, který umí jezdit na stlačený zemní plyn (CNG). 

 

Právě se děje

před 29 minutami

Bývalý italský ministr Salvini nepůjde před soud kvůli zablokování lodě s migranty

Bývalý italský ministr vnitra a vůdce strany Liga Matteo Salvini nepůjde před soud kvůli zablokování lodě italské pobřežní hlídky se zachráněnými migranty v červenci roku 2019. Rozhodnutí padlo v pátek u předběžného soudu v Katánii, uvedla agentura Reuters. Salvini, který obvinění související s kauzou dlouhodobě odmítá, naopak bude souzen v jiném podobném případu, který se týká lodi nevládní organizace Open Arms.

Bývalý ministr vnitra čelil obvinění z omezování osobní svobody, protože několik dní bránil přistání lodě italské pobřežní hlídky Gregoretti, jež měla na palubě zhruba 130 migrantů zachráněných v moři. Loď čekala na přidělení přístavu od 27. do 31. července 2019. Přistát mohla až poté, co italská vláda vyjednala přerozdělení migrantů mezi jiné evropské země.

Zdroj: ČTK
Další zprávy