Také Ford Fiesta WRC má nové válečné barvy

Radek Pecák Radek Pecák
16. 1. 2011 4:02
auto

Válečné barvy, které budou po celý letošní ročník mistrovství světa v automobilových soutěžích zdobit speciály Ford Fiesta WRC, představil Ford měsíc před startem Švédské rally.

Foto: Ford

Oficiální tým značky Ford zároveň potvrdil své jméno a logo - v sezóně 2011 bude startovat pod názvem Ford Abu Dhabi World Rally Team.

V rámci této spolupráce bude své kolegy Hirvonena a Jari-Matti Latvalu podporovat ve třetí Fiestě RS WRC arabský jezdec Khalid Al Qassimi.

Základem pro Fiestu WRC se stala Fiesta S2000, která v lednu 2010 zvítězila v legendární rallye Monte Carlo a během sezóny si připsala řadu dalších úspěchů v národních i mezinárodních šampionátech.

Úplná specifikace vozu bude k dispozici začátkem února.

 

Právě se děje

před 18 minutami

Papež František povýšil Filipínce, který ho může jednou nahradit

Papež František jmenoval filipínského kardinála Luise Antonia Tagleho příštím šéfem Kongregace pro evangelizaci národů. Povýšení do vatikánské funkce globálního významu nejspíše zvyšuje šance dvaašedesátiletého Filipínce na to, aby v budoucnu stanul v čele katolické církve, napsala agentura Reuters.

Kardinál se kvůli výkonu nové role přesune do Říma a bude tak moci nabrat zkušenosti v srdci řídicí struktury církve. Kongregace pro evangelizaci národů dohlíží na její aktivity v mnoha rozvojových zemích a má velký vliv na věřící z Afriky či Asie.

Právě na Filipínách je ze všech asijských zemí největší podíl katolíků, kteří zde tvoří asi 80 procent obyvatelstva. To je zhruba 80 milionů lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy