Světélkující auto, krásné modelky i nová Alfa Romeo. Zajímavosti z Frankfurtu

Světélkující auto, krásné modelky i nová Alfa Romeo. Zajímavosti z Frankfurtu
Světla na autech prodělávají v současné době bouřlivý vývoj. Audi na svém konceptu elektrického SUV využívá i plochých OLED diod, které dávají designérům další nové možnosti realizace.
Kromě nové Astry strhává na stánku značky Opel pozornost i toto světélkující auto. Má jedinou roli - prezentovat nový asistenční a komunikační systém OnStar ve svém interiéru.
Koncept Honda 2&4 je zajímavý sám o sobě. Zaujme však i "pracoviště" řidiče, kde se vše ovládá na volantu a potřebné údaje se zobrazují na minimalistickém štítku.
Na mnoha místech narazí návštěvník frankfurtského autosalonu na různé simulátory. V několika takovýchto monstrech, které se liší pouze zbarvením, může člověk zažít například jízdu ve Formuli 1, speciálu pro Le Mans nebo si projet na motocyklu trasu slavného závodu na ostrově Man.
Foto: Radek Pecák
Radek Pecák Radek Pecák
19. 9. 2015 16:38
Hlavní premiéry nebo vize aut budoucnosti jsme vám už představili v předchozích galeriích. Co zajímavého jsme ještě viděli?
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Nový šéf ÚOHS Petr Mlsna se ujme svého úřadu, převezme funkci od Petra Rafaje

Nový předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Mlsna dnes v brněnském sídle úřadu převezme funkci od dosavadního předsedy Petra Rafaje, který k 1. prosinci rezignoval. Mlsnu v úterý do funkce jmenoval prezident Miloš Zeman.

Jmenování Mlsny prezidentovi navrhla vláda. Zeman už dříve řekl, že ho považuje za velmi vhodného kandidáta. Dvaačtyřicetiletý Mlsna vzešel z výběrového řízení, do něhož se přihlásilo 11 uchazečů. Výběrové řízení na předsedu ÚOHS se konalo poprvé, dosud jeho předsedu vybírali politici.

Mezi dalšími kandidáty byli bývalý ministr dopravy za ANO Vladimír Kremlík, někdejší místopředsedové antimonopolního úřadu Robert Neruda a Michal Petr, nynější první místopředseda úřadu Hynek Brom a státní tajemník ministerstva zemědělství Jan Sixta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy