Automobilky lákají k výhodné koupi SUV. Některé nabízejí pohon všech kol zdarma

Jan Matoušek Jan Matoušek
12. 6. 2019 6:02
Vozy segmentu SUV jsou nejen na českém, ale i evropském trhu v letošním roce nejprodávanější. Pohon všech kol však u těchto modelů, přestože se tváří dobrodružně, není pevnou součástí výbavy. I přesto jsme se na SUV s pohonem všech kol v této galerii zaměřili - někteří dovozci totiž aktuálně nabízejí čtyřkolku zdarma, jinde je k dispozici za zvýhodněnou cenu. Na nejzajímavější slevy se podívejte v přehledu. Nechybí ani hitparáda nejlevnějších SUV s pohonem všech kol.
Foto: Ford

Ford Kuga - pohon všech kol zdarma a zvýhodnění až 271 tisíc

Ford Kuga čeká ještě letos generační výměna. Nástupce již zná svou podobu a nabídne mimo jiné i hybridní pohonné ústrojí. Stávající Kuga se tedy pomalu loučí a loučí se výraznou slevou. Ta mimo jiné znamená pohon všech kol zdarma, což se projevuje u provedení s motorem 2.0 TDCi o výkonu 110 kW a manuální šestistupňovou převodovkou. Ta jediná se totiž nabízí s pohonem předních i všech kol, přičemž obě teď stojí stejně - od 599 900 korun ve druhé výbavě Titanium Plus (nabízí se ještě ST-Line Plus).

Auto tak má například navigaci s osmipalcovou obrazovkou, automatickou dvouzónovou klimatizaci, zadní parkovací senzory, bezklíčkové odemykání a startování nebo 17palcová litá kola. Ford navíc nabízí na všechny verze Kugy výrazné slevy, tato nejlevnější čtyřkolka, která ve standardním ceníku stála 838 900 korun, je tak zvýhodněná 239 tisíci korunami.

Pohon všech kol se nabízí ještě v kombinaci s dvoulitrem TDCi o výkonu 110 kW a dvouspojkovou automatickou převodovkou, respektive stejným motorem i převodovkou, ale s výkonem 132 kW. Také v jejich případě nabízí Ford zvýhodnění, které u provedení s nejvyšším výkonem a výbavou ST-Line Plus dosahuje až 271 tisíc korun. Pro výbavy Titanium Plus a ST-Line Plus se navíc aktuálně nabízí ještě bonus 20 tisíc korun na příplatkovou výbavu.

Aktuální ceník Fordu Kuga s pohonem všech kol

Titanium Plus ST-Line Plus
2.0 TDCi/110 kW 599 900 Kč 629 900 Kč
2.0 TDCi/110 kW AT 649 900 Kč 679 900 Kč
2.0 TDCi/132 kW AT ---------- 719 900 Kč
 

Právě se děje

před 4 minutami

Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman nedostal z Hradu pozvánku na 28. října

Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman zatím nedostal pozvánku na slavnostní udílení státních vyznamenání na Pražském hradě 28. října. Pozvání nedostal ani loni. Nejvyšší státní zástupce se zhruba před dvěma lety odmítl dostavit na schůzku s prezidentem Milošem Zemanem v době, kdy státní zastupitelství dohlíželo na vyšetřování kauzy v Lesní správě Lány. "Od té doby, kdy pan nejvyšší státní zástupce odmítl schůzku s panem prezidentem za situace, kdy bylo Nejvyšší státní zastupitelství činné v kauze Lesní správy Lány, pan nejvyšší státní zástupce žádné pozvání na Hrad nedostal a s žádným už ani nepočítá," řekl tehdy mluvčí nejvyššího žalobce Petr Malý.

Zdroj: ČTK
Další zprávy